Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Güneşin Etrafında Hale Görülmesi  

Güneşin etrafında oluşan çember şeklindeki gök kuşağına, hale adı verilir. Halo, taç veya ayla olarak da tanımlanabilir. Nadir olarak görülse de ülkemizde bir çok kez görülmüş bir doğa olayıdır.  

.

 


Devamını oku...

Asmalı Barınağı / Seyir Rotaları 

Özellikle yatçıların ilk bahar aylarında güneye doğru seyirlerinde sığabilceği yerler listesinde Asmalı Barınağı’nın yeri önemlidir. Asmalı Barınağı, İstanbul’dan yaklaşık 70 deniz mili uzaklıktadır ve Marmara Adası’nın güney tarafında kalır. Asmalı oldukça küçük bir köydür ve kış aylarında nufüsü çok azdır. 

.

 


Devamını oku...

Bozcaada / Seyir Rotaları 

Çanakkale'nin bir beldesi olan Bozcaada, özellikle güneye inen ve kuzeye çıkan yatların uğrak noktasıdır. Rota üzerindeki bu şirin ada hakkında merak ettiğiniz bir çok bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz. 

.

 


Devamını oku...

İstanbul Yelken Kulübü Trofe Yarışları Başladı 

İstanbul Yelken Kulübü Trofesi, 1. ayak yarışlarında 156 sporcu, 14-15 Nisan tarihlerinde mücadele etti. Yarışın ilk günü, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kupası olarak adlandırıldı ve ödül alan sporculara ödülleri dağıtıldı. 

.

 


Devamını oku...

Çanakkale Destanı 103. Yıl

'Çanakkale Geçilmez' gerçeğini tüm dünya milletlerine kabul ettiren, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ebediyete intikal eden bütün şehitlerimizi rahmetle, şükranla ve minnetle anıyoruz. 

.

 


Devamını oku...

Göcek'te Yelken Servisi

Milli yelkenci ve uzun yıllardır yelken üreticiliği yapan Mert Pekiçten, Göcek/Muğla'da, One Sails çatısı altında, başarılı yelkenci Serkan Sevim'le yelken loftu açtı. Her türlü yelken, bimini, sprayhood, lazybag, branda üretebilen ve servislerini veren merkez, her gün açık bulunuyor.

.

 


Devamını oku...