Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Denizde Polarize Gözlük 

Bir çoğumuzun gözlük seçiminde aklına takılan sorulardan biri de polarize camlı güneş gözlüğü almamızın ne kadar gerekli olduğudur. 

.

 


Devamını oku...

Bavaria 46 Vision Test Seyri

Bir Alman markası olan Bavaria’nın 2013 yılında piyasaya çıkardığı Bavaria 46 Vision yelkenlisi, farklı özellikleri ile atılım yaptı. Elektronik kumanda paneli ile yelkenlere açı verebilen akıllı tekne olma özelliği ve baş-kıç manevra pervaneleri sayesinde, motoryatlar gibi manevra kabiliyeti olmasından dolayı uzun yıllardır beklenen bir modeldi. Bavaria’nın bu modelini sizler için test ettik.

.

 


Devamını oku...

Faça Yelken Kavramı 

Diğer bir karşılığı ‘’orsa alabanda eğlenmek’’ olan faça yelken kavramı, bir yelkenli teknenin bir çeşit seyir şeklidir. Genellikle hakkında ayrıntılı bilgi bulunmayan bir seyir türüdür.

.

 


Devamını oku...

Furni Kanal Geçişi  

Bazı denizlerde, coğrafi koşullarında etkisiyle rüzgarlar olağan değerlerin üzerinde esebilir. Dağları takip eden rüzgarlar, sıkışan rüzgarlar veya hava akımı olan yerlerde rüzgarın hızı artış gösterecektir.

.

 


Devamını oku...

Telefonda Harita Uygulaması  

Akıllı telefonu bulunan tüm denizciler için gerekli olan bir telefon deniz haritası uygulaması tanıtacağım. Navionics Boating Europe, her denizcinin elinde olması gereken bir uygulamadır.  

.

 


Devamını oku...

Denizde Çekim Gücü? 

Türkiye sahillerinde ve denizlerimizde hangi cep telefonu operatörünün güçlü çekim gücüne sahip olduğu her zaman merak edilenler arasındadır. Bunu test ettik. 

.

 


Devamını oku...