Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

İstanbul Yelken Kulübü Trofe Yarışları Başladı 

İstanbul Yelken Kulübü Trofesi, 1. ayak yarışlarında 156 sporcu, 14-15 Nisan tarihlerinde mücadele etti. Yarışın ilk günü, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kupası olarak adlandırıldı ve ödül alan sporculara ödülleri dağıtıldı. 

.

 


Devamını oku...

Çanakkale Destanı 103. Yıl

'Çanakkale Geçilmez' gerçeğini tüm dünya milletlerine kabul ettiren, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ebediyete intikal eden bütün şehitlerimizi rahmetle, şükranla ve minnetle anıyoruz. 

.

 


Devamını oku...

Göcek'te Yelken Servisi

Milli yelkenci ve uzun yıllardır yelken üreticiliği yapan Mert Pekiçten, Göcek/Muğla'da, One Sails çatısı altında, başarılı yelkenci Serkan Sevim'le yelken loftu açtı. Her türlü yelken, bimini, sprayhood, lazybag, branda üretebilen ve servislerini veren merkez, her gün açık bulunuyor.

.

 


Devamını oku...

Yelkenlilerde Polar Diagram Nedir?

Bir yelkenli teknenin performansı ile ilgili bilgiyi öğrenmenin en doğru yolu, yelkenli teknenin polar diagramını incelemek olacaktır. Fakat bir çok kişi için polar diyagramları okumak oldukça karışık olabilir.

.

 


Devamını oku...

Mavi Kart Uygulaması’na Dikkat

Denizlerimizin temiz kalması için yürürlüğe sokulan mavi kart uygulaması, boyu 2,5 metreden büyük tüm deniz araçlarını kapsamaktadır. Cezaların oldukça yüksek olduğu mavi kartı ihmal etmeyiniz. 

.

 


Devamını oku...

Kalamış Yelken Kulübü Sportif Tesisleri Tahliye Edildi 

Köklü bir geçmişe sahip olan Kalamış Yelken Kulübü Spor Tesisleri, hazineye devredildi. Otuz yılı aşkındır Fenerbahçe Burnu tesislerinde faaliyet gösteren yelken kulübü, sportif faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldı. 

.

 


Devamını oku...