Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Volvo Ocean Race Yarış Heyecanına Katılın 

Dünya üzerindeki bir çok yelkencinin sabırsızlıkla beklediği Volvo Ocean Race, 2018 yılı başları itibariyle dördüncü ayağı ile devam ediyor. Cep telefonu ve bilgisayarlar üzerinden canlı olarak izlenen bu yarışa, yelkenseverler de kendi tekneleri ile sanal ortamda dahil olabiliyor. 

 

Volvo Ocean Race 

1973 yılından beri düzenlenen dünya çevresindeki yelken yarışıdır. Üst düzey ve döneminin en ileri teknolojileri kullanılarak hazırlanan yelkenli yatlar, dünyanın en başarılı ve dayanıklı yelkencileri tarafından kullanılır. 2018 yılında İspanya'dan başlayan yarış, şu sıralar dördüncü ayağı olan Hong Kong'a doğru sürüyor. Güney okyanusu gibi çok zor denizler ve okyanuslar, yelkencilerin dayanıklılığını zorlamaktadır. 

Toplam 11 etaptan oluşan yarışa, yedi adet ileri donanımlı yat katılıyor. Yarış Hollanda'nın Hague liman kentinde son bulacak. 24 Haziran 2018 tarihinde ekiplerin burada olmaları planlanıyor. 

 

Yarışa Dahil Olun 

Volvo Ocean Race'de, siz de bilgisayarınızdan veya cep telefonunuzdan canlı olarak yarışabilirsiniz. Mücadele eden ekipler ile aynı rotada ve aynı rüzgarı kullanarak, yarışmanın keyfine varabilirsiniz.

 

Dünya Üzerinde 50.000 Kişi Yarışıyor

An itibariyle dünya üzerinde 50.000 adet kullanıcı, sanal yarışta yarışıyor. Yarışta ilk 8000 kişi arasında 50 adet Türk yelken sever de mücadele ediyor.