Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Kalamış Yelken Kulübü Sportif Tesisleri Tahliye Edildi 

Köklü bir geçmişe sahip olan Kalamış Yelken Kulübü Spor Tesisleri, hazineye devredildi. Otuz yılı aşkındır Fenerbahçe Burnu tesislerinde faaliyet gösteren yelken kulübü, sportif faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldı.

Bir yelken kulübü sportif tesisi için astronomik rakkamlar istenilen ve bu yüzden milli emlak'a borçlarını ödeyemeyen kulübün tesisleri, 27 Şubat Salı günü hazineye devredildi. 

 

Üzüntümüz Büyük

Herhangi bir yelken kulübünün ve sportif faaliyetlerde bulunan bir tesisin, bu şekilde kapatılması oldukça üzücüdür. Ülkemizde hiç bir faydalı fonksiyonu olmayan binlerce dernek, kulüp, çay bahçesine, yer veya destek verilirken, bir yelken kulübüne bu durumun reva görülmesi şaşkınlık vermektedir. 

 

 

Fotoğraf : Şevket Günter / Kalamış Yelken / 27.02.2018

 

Umarız, Kapatılan Son Yelken Kulübü Olacaktır 

İstanbul'da deniz kıyısında yüzlerce restaurant, çay bahçesi ve kafe bulunuyor. Bunların bir çoğu büyükşehir belediyesi tarafından işletiliyor. 2018 yılında, sportif faaliyetlerde bulunan ve gençlere denizciliği öğreten bu kulümüz tekrar ayağa kalkacaktır. 

Rant uğruna yelken kulüplerinin deniz kıyısı tesisleri göz koyulmasının son bulmasını, yüzlerce sporcuları olan ve olimpik sporcular yetiştiren yelken kulüplerinin desteklenmesini gönülden dileriz. 

 

 

 
 

Çok Okunanlar

Byte

Byte

Byte           İsaf derecesi  Ekip sayısı Ekip ağırlığı Tasarımcı Tasarım yılı Malzeme Trapezci sayısı Uzunluk Genişlik Ana yelken alanı Flok yelken alanı Balon yelken alanı Tekne ağırlığı Uluslararası 1 - Ian Bruce - Fiber (GRP) 0 3.70 m 1.30 m 5.40 m2 - - 45 kg...

B14

B14

B14           İsaf derecesi  Ekip sayısı Ekip ağırlığı Tasarımcı Tasarım yılı Malzeme Trapez sayısı Uzunluk Genişlik Ana yelken alanı Flok yelken alanı Balon yelken alanı Tekne ağırlığı Uluslararası 2 120 - 140 kg Julian Bethwaite 1986 Fiber (GRP) 0 4.25 m 3.80 m 12.00 m2 5.20...

Europe

Europe

Europe           İsaf derecesi  Ekip sayısı Ekip ağırlığı Tasarımcı Tasarım yılı Malzeme Trapez sayısı Uzunluk Genişlik Ana yelken alanı Flok yelken alanı Balon yelken alanı Tekne ağırlığı Uluslararası 1 50 - 75 kg Alois Roland 1960 Fiber (GRP) 1 3.35 m 1.34 m 7 m2 -...