Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

TYF Yeni Yıl Mesajı / Ahmet Gençtürk 

Değerli Yelken Ailesi,


Birçok başarının sevincini yaşadığımız; kimi zaman buruk, kimi zaman coşkuyla ama her zaman umut, hoşgörü ve sevgiyle kucakladığımız bir yılı daha geride bırakıyoruz.
Önümüzdeki  yıllar için yelken sporuna gönül vermiş kitleleri çoğaltmak...

.

ahmetgencturk 

Değerli Yelken Ailesi,

Birçok başarının sevincini yaşadığımız; kimi zaman buruk, kimi zaman coşkuyla ama her zaman umut, hoşgörü ve sevgiyle kucakladığımız bir yılı daha geride bırakıyoruz.
Önümüzdeki  yıllar için yelken sporuna gönül vermiş kitleleri çoğaltmak, uğruna hiçbir özveriden kaçınmayacağımız bayrağımızı başarılarımızla uluslararası yarışlarda daha fazla dalgalandırmak için bizler gibi sizlerin de kolları sıvadığınızı biliyoruz.aha fazla, daha kaliteli yarışlar gerçekleştirmek ve bu sayede yelken performans seviyemizi yükseltmek en büyük hedefimiz.
Bu yolda yelkenciliğimizin önünü açacağına inandığımız bazı değişiklikleri bu hafta itibari ile yayınladık ve 2013 yılı başından itibaren yürürlüğe koyduk.
Değişimler her zaman belli zorluklar içerir. Organizasyonları mevcut durumlarından daha iyi seviyelere getireceğine inanılan bu değişimler; herkesin birlikte, değişimi ve vizyonu benimsemesi ile olur.  Bu konuda hepinizin olumlu katkılarını bekliyoruz. 
Mustafa Kemal Atatürk bir sohbetinde şöyle der:

 

“Ben, bir işte nasıl başarılı olacağımı düşünmem; o işe neler engel olur, diye düşünürüm. Engelleri kaldırdım mı, iş kendi kendine yürür..”
Bizim , Türk Yelkenciliği’nin yarınları için yapmaya çalıştığımız da budur..

 

Yine, önümüzdeki süreçler için ikinci öncelikli hedefimiz ise her kademeden yelken sporcusu, idarecisi ve eğitmeni ile daha yakın temasta olmak.
Bu yolda da başlattığımız toplantılar ve kurulan çalışma grupları ile bir “Ortak Akıl” süreci başlattık.
Önümüzdeki dönemde sayıları ve içerikleri ile artarak devam edecek bu uygulamalarımızın sahadaki siz dostlarımızın  değerli katkı ve enerjileri ile mükemmel sonuçlar doğuracağına inanıyoruz.

 

Bizlere rahat ulaşmanız , yapıcı fikir ve önerilerinizi aktarabilmeniz, uygulamaların bizler tarafından öngörülmeyen sakıncalarını paylaşabilmeniz için teknolojik kolaylıkları da kullanımıza sunacağız.
Dolayısı ile, bu mecralarda bir sporcuya yakışır açıklıkta  ve  sizlerin kalitesini yansıtan geri bildirimlerinizin bizler tarafından titizlikle ele alınıp şeffaf bir şekilde çözüme kavuşturulmaya çalışılacağını bilmenizi isteriz.

 

Her yaştan sevgili sporcular ,
En büyük mutluluk bizi biz yapan ilkelerimizden sapmadan, çalışkanlık ve doğruluktan ayrılmadan kazanacağınız  başarılarınızı kıvançla kutlamak olacaktır.

 

Yeni yılda ve daima bizlerin gururu olmaya devam edeceğinize inanıyoruz.

 

Türkiye Yelken Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarım adına hepinizi sevgiyle kucaklıyor, yeni yılın hepimize yeni güzellikler getirmesini diliyorum.

 

Saygı ve Sevgilerimle,

 


Ahmet Gençtürk
Başkan 
Türkiye Yelken Federasyonu

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Çok Okunanlar

B14

B14

B14           İsaf derecesi  Ekip sayısı Ekip ağırlığı Tasarımcı Tasarım yılı Malzeme Trapez sayısı Uzunluk Genişlik Ana yelken alanı Flok yelken alanı Balon yelken alanı Tekne ağırlığı Uluslararası 2 120 - 140 kg Julian Bethwaite 1986 Fiber (GRP) 0 4.25 m 3.80 m 12.00 m2 5.20...

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .  

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...