Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Yardımlarla Olimpiyata

 

Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) Başkanı Ahmet Gençtürk, “Devletten aldığımız ekonomik yardımlarla bu sporcularımızı olimpiyatlara hazırlayacağız” dedi.

.

gencturkolimpiyata 

 

 

 

 

 

 

TYF'nin 2013 yılı faaliyetleri kapsamında Bodrum'un Yalıkavak beldesinde düzenlediği Winsorf Yarışları'na sporcular yoğun ilgi gösteriyor. 7 ilden 132 sporcunun katıldığı yarışmalara, kuvvetli rüzgar nedeniyle bugün ara verildi.

Yalıkavak Belediyesi Spor Tesislerinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan TYF Başkanı Ahmet Gençtürk, Yarıyıl Kupası'nın Bodrum'da 4 gün süreceğini belirtti.Uzun yıllar sonra sörfçüleri bir arada bulmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Gençtürk, “Sporcularımızın sayılarını artıracağız. Ekibin içinde olimpiyatlara hazırlanan sporcularımız var. Onlara destek vereceğiz, tekne yardımları yapacağız. Devletten aldığımız ekonomik yardımlarla sporcularımızı olimpiyatlara hazırlayacağız” diye konuştu.

Türk Balık Adamlar Kulübü rüzgar sörfü kaptanı Emre Şenses ise 2 yıldan bu yana su üzerine çıktıklarını anlatarak, “Rüzgar sörfünde şu anda 13 lisanslı sporcu ile yarışıyoruz. Yarışların ilk günü çok güzel geçti. Çocuklar için güzel bir deneyim oldu” diye konuştu.

Galatasaray Yelken Kulübü'nün milli winsorf sporcusu Simla Çilingiroğlu, hedefinin genel klasmanda ilk üçe girmek olduğunu söyledi.

Fenerbahçe Yelken Kulübü sporcusu İdil Atay da geçen yıl winsorf kızlar kategorisinde Türkiye birincisi olduğunu, bu yıl da derece beklediğini anlattı.Yarışmanın en küçük sporcusu 8 yaşındaki Mustafa Kocak ise yelken sporuna bu sene başladığını ve çok sevdiğini dile getirdi.

Yarışmaya Van'dan katılan İsmet Akbulut, Van'da yelken sporu ile ilgili çalışmalarının olduğunu anlatarak, “Van'da bütün sınıflarda sporcu yetiştirmeyi hedefliyorum. Haziran ayında federasyon başkanımın destekleriyle Van Gölü Yarışması düzenlenecek. Orada halkın da destekleriyle bu sporu daha çok tanıtmak istiyorum” diye konuştu.

kaynak : Hürriyet.com.tr


Çok Okunanlar

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .  

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenlide Ekip Seçimi Bir yelkenli tekne kiralayarak tatil yapmayı düşünüyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı küçük ayrıntılar vardır. Ekibinizi iyi seçmeniz küçük ayrıntı gibi görünse de yanlış ekip seçimi sonucunda hayatınızın en kötü tatilimi yapabilirsiniz. Doğru ekip seçimi ile de hayatınızın unutamadığınız tatillerinizden biri olabilir. .