Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Demirdeyken Rahat Uyku İçin...

Ultra Çıpa, Boyut Marine'nin paslanmaz malzemeden ürettiği ve yüksek tutunma gücü ile denizcilerin, kısa sürede beğenisini toplayan en popüler demir tiplerinden biri oldu.  

.

ultracapa Marinaların kalabalığından ve gürültüsünden kaçan denizcilerin en gözde yerleri kesinlikle sakin koylardır. Denizde, sakin ve sessiz bir koyda uyanmanın verdiği tarifsiz mutluluk değişilmezdir. Fakat gece aniden esmeye başlayan rüzgarın, demirinize olan etkisini düşündükçe, uykularınızın kaöçması kaçınılmazdır.  Eğer demirinize güvenmiyorsanız ve taramasından şüphe ediyorsanız, bu şüphenin sizin gece boyunca rahat bırakmayacağı kesindir.

O yüzden zemine  uygun, derinliğe göre yeterince uzunlukta zincire sahip ve ağırlığı yerince olan bir çıpa, tam anlamıyla güvenli demirlemeniz ve rahat uyumanız için başlıca sebeplerdir. Bunlardan birinin bile eksik olması demirin taramasına neden olabilir.

Ultra Çapa'nın en büyük özelliği, deniz tabanına nasıl düşerse düşsün, kendisini rahatlıkla düzeltiyor ve zemine baş tırnağını geçirebiliyor olması. Bu sayede birçok zemin koşulunda rahatlıkla tutunma sağlayabilmektedir. 

ultracapa2

Diğer Özellikleri 

Kullanmak için tecrübe gerekmiyor.

İlk atıldığında mutlaka tutuyor.

Çok çabuk saplanıyor.

Sürüklenmiyor ve deniz zemini tahrip etmiyor.

Rüzgar arttıkça daha da gömülür ve boşa çıkmaz.

Rüzgar yönü değiştiğinde bırakmıyor.

Tekne başına oturmada sorun çıkarmıyor.

Atarken kendisi fırlıyor.

Çekerken ters gelse bile kendiliğinden düzeliyor.

Paslanmaz çelik olduğu için galvaniz gerektirmiyor.Çok Okunanlar

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .  

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenlide Ekip Seçimi Bir yelkenli tekne kiralayarak tatil yapmayı düşünüyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı küçük ayrıntılar vardır. Ekibinizi iyi seçmeniz küçük ayrıntı gibi görünse de yanlış ekip seçimi sonucunda hayatınızın en kötü tatilimi yapabilirsiniz. Doğru ekip seçimi ile de hayatınızın unutamadığınız tatillerinizden biri olabilir. .

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...