Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Demirdeyken Rahat Uyku İçin...

Ultra Çıpa, Boyut Marine'nin paslanmaz malzemeden ürettiği ve yüksek tutunma gücü ile denizcilerin, kısa sürede beğenisini toplayan en popüler demir tiplerinden biri oldu.  

.

ultracapa Marinaların kalabalığından ve gürültüsünden kaçan denizcilerin en gözde yerleri kesinlikle sakin koylardır. Denizde, sakin ve sessiz bir koyda uyanmanın verdiği tarifsiz mutluluk değişilmezdir. Fakat gece aniden esmeye başlayan rüzgarın, demirinize olan etkisini düşündükçe, uykularınızın kaöçması kaçınılmazdır.  Eğer demirinize güvenmiyorsanız ve taramasından şüphe ediyorsanız, bu şüphenin sizin gece boyunca rahat bırakmayacağı kesindir.

O yüzden zemine  uygun, derinliğe göre yeterince uzunlukta zincire sahip ve ağırlığı yerince olan bir çıpa, tam anlamıyla güvenli demirlemeniz ve rahat uyumanız için başlıca sebeplerdir. Bunlardan birinin bile eksik olması demirin taramasına neden olabilir.

Ultra Çapa'nın en büyük özelliği, deniz tabanına nasıl düşerse düşsün, kendisini rahatlıkla düzeltiyor ve zemine baş tırnağını geçirebiliyor olması. Bu sayede birçok zemin koşulunda rahatlıkla tutunma sağlayabilmektedir. 

ultracapa2

Diğer Özellikleri 

Kullanmak için tecrübe gerekmiyor.

İlk atıldığında mutlaka tutuyor.

Çok çabuk saplanıyor.

Sürüklenmiyor ve deniz zemini tahrip etmiyor.

Rüzgar arttıkça daha da gömülür ve boşa çıkmaz.

Rüzgar yönü değiştiğinde bırakmıyor.

Tekne başına oturmada sorun çıkarmıyor.

Atarken kendisi fırlıyor.

Çekerken ters gelse bile kendiliğinden düzeliyor.

Paslanmaz çelik olduğu için galvaniz gerektirmiyor.