Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Umman'da Red Bull Rüzgarı

Red Bull Sailing Team Extreme Sailing Series’in Maskat, Umman’daki ilk ayağında ikinci olma başarısını göstererek zirve iddiasını gösterdi.

.

redbullextremesailingyarisi 
MASKAT (UMMAN) – Red Bull Sailing Team dümencisi Roman Hagara, Red Bull’un bu sezonki şampiyonluk iddialarının ne kadar gerçekçi olduğunun bilincindeydi ve dördüncü gün yarışlarının ardından başarılarını tayfasıyla birlikte kutladı.

Yarışların final gününe ilk üç gün gösterdikleri süper performansla 15 puan önde gelmeleri dolayısıyla, Hagara’nın serinin 1. ayağını kazanma beklentisi içinde olması gayet normaldi.

Son şampiyon The Wave, Muscat Cuma günü yapılan dört yarışın üçünü kazanarak, final gününde rakiplerinin önüne geçti ve liderliği Avusturyalı ekipten devralıp zirvede yer aldı.

Dört günlük sezon açılışı, her ne kadar final günü gösterdikleri performansla Red Bull ekibi için buruk bir sevince dönüşse de, iki Olimpiyat şampiyonluğu bulunan Hagara ve taktisyen Hans Peter Steinacher için bir başarı olarak görülebilir, ikinci olarak geçen yıl kazanmaya çok yaklaştıkları şampiyonluk iddialarını kanıtlamış oldular.

Serinin birinci ayağı sonunda The Wave, Muscat 232 puanla birinci olurken, Red Bull altı puan gerilerinde yer aldı. Amerika Kupası sahibi Alinghi başarılı bir performansla 218 puan topladı ve üçüncü olarak 2011’den bu yana ilk kez podyuma çıktı. Serinin bir sonraki durağı 11-14 Nisan‘da Singapur olacak.

Red Bull Extreme Sailing Team Tayfası: Roman Hagara (Dümenci), Hans Peter Steinacher (Taktisyen), Graeme Spence (AVU/Bowman), Matthew Adams (EN/Trimmer), Pierre LeClainche (FRA); Antrenör: Jay Glaser (ABD); Baş Mühendis: Harald Vettermann (AVU)

2013 Yarış Takvimi:

1.Ayak: Maskat, Umman 5 ‐ 8 Mart

2.Ayak: Singapur 11 – 14 Nisan

3.Ayak: Qingdao, Çin 2 – 5 Mayıs

4.Ayak: İstanbul, Türkiye 20 – 23 Haziran

5.Ayak: Porto, Portekiz 25 – 28 Temmuz

6.Ayak: Cardiff, Galler 23 – 26 Ağustos

7.Ayak: Nice, Fransa 3 – 6 Ekim

8.Ayak: Rio de Janeiro, Brezilya 14 – 17 Kasım

Bilgiler:

Extreme Sailing Series, yelkenlilerin küçük parkurlarda son sürate ulaştığı adrenalin dolu bir etkinlik. Dünya üzerinde bir milyondan fazla insan şimdiden bu yarışları takip ediyor. 2013’de yapılan yeniliklerle seyirciler daha uzun kıyı yarışları ve Cumartesi etkinlikleri için düzenlenen özel bir yarışma izleyecek. Yarışlar bir gün su yarışı ve üç gün içinse seyircilerin önünde gerçekleştirilen stadyum modu şeklinde planlandı.

kaynak : Hürriyet 


Çok Okunanlar

B14

B14

B14           İsaf derecesi  Ekip sayısı Ekip ağırlığı Tasarımcı Tasarım yılı Malzeme Trapez sayısı Uzunluk Genişlik Ana yelken alanı Flok yelken alanı Balon yelken alanı Tekne ağırlığı Uluslararası 2 120 - 140 kg Julian Bethwaite 1986 Fiber (GRP) 0 4.25 m 3.80 m 12.00 m2 5.20...

San Gimignano Gezi Rehberi

San Gimignano Gezi Rehberi

San Gimignano Gezi Rehberi  Adını oldukça sık duyduğumuz bu kasabayı internetten araştırdığımızda ilgimizi çeken bir fotoğraf ve bilgi bulamadık. Ne üzüm bağları olduğundan, ne şaraplarından ne kulelerinden ne de daracık harika sokakları olduğunun farkında değildik.  .  

Ayvalık - Çeşme Arası Seyir

Ayvalık - Çeşme Arası Seyir

Ayvalık – Çeşme Arası Seyir Ayvalık – Çeşme arasında güneye doğru seyir genellikle sakin geçecektir. Kuzeyli rüzgarlar hakimse, Midili Adası’na yakın seyirden sonra, Karaburun’a kerteriz alabilirsiniz. Ayvalık-Çeşme arası AZUREE 33 ile sert hava seyri Bu rotada, 1 Eylül’den sonra yani av mevsiminde, geceleri balıkçıların gözleri kör eden ışıklı teknelerine dikkat...