Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Rodos'ta Boş Yelkenli Bulundu 

11‎.‎03‎.‎2013 ‎günü saat ‎17‎:‎40‎'‎da JRCC Pire arayarak DEMIRA isimli Amerikan bayraklı teknenin Rodos Adası doğusunda ‎başıboş vaziyette dolaştıktan sonra karaya oturdu.

.

rodosyelkenliyat Yatın içerisinde kimsenin olmadığını ancak Kasim ÇETIN isimli ‎vatandaşa ait bir belge bulunduğunu ifade ederek herhangi bir ihbarin Merkezimize ulaşıp ulaşmadığını sordu‎.

Merkezimize tekneye ait bir ihbar ulaşmadığı belirtilerek gerekli araştırmanın yapılacağı ifade edildi‎. ‎Yat kayit ‎sisteminden tekne sahibinin ismine ulaşılarak konu Bodrum Liman Başkanına intikal ettirildi‎. ‎Bodrum Liman Başkanı, ‎tekne sahibine ulaştı. ‎Ardından tekne sahibinin yurtdışında olduğu‎, ‎tekneyi Göcek‎'‎ten Bodruma getirmesi için bir ‎kaptanla anlastığı ancak pazar gününden beri kaptanla irtibata geçemedigi ifade edildi‎.

‎JRCC Pire‎'‎den gelen bilgilendirme ve kayıp şahsa ait AK arama kurtarma faaliyetine başlandığını belirten yazi SGK iletildi‎.‎SGK ‎12‎.‎03‎.‎2013 ‎günü itibariyle kayıp şahsı bulmaya yönelik gerek telefon ‎üzerinden teknik takip gerekse denizden AK faaliyetine yönelik çalışma ‎başlattı‎.‎Arama çalışmaları Sahil Güvenli Komutanlığı tarafından ‎13‎.‎03‎.‎2013 ‎günü günbatımına kadar devam etmiş ve ‎herhangi bir bulguya rastlanamamıştır‎.‎SGK tarafindan arama çalışmalarina son verilmiştir.


kaynak :denizcilik.gov.tr


Çok Okunanlar

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .  

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenlide Ekip Seçimi Bir yelkenli tekne kiralayarak tatil yapmayı düşünüyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı küçük ayrıntılar vardır. Ekibinizi iyi seçmeniz küçük ayrıntı gibi görünse de yanlış ekip seçimi sonucunda hayatınızın en kötü tatilimi yapabilirsiniz. Doğru ekip seçimi ile de hayatınızın unutamadığınız tatillerinizden biri olabilir. .