Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Pirat İstanbul Şampiyonası 

Pirat İstanbul İl Birinciliği 16-17 Mart 2013 haftasonunda Kalamış koyiçinde ve Dalyan parkurunda gerçekleştirildi. Organizasyon 2013 takviminin ilk pirat yarışıydı. Teknelerin donanımsal ve ekiplerin ise fizik kondisyon olarak sezon öncesi hazırlıklarını test ettikleri bir haftasonu oldu. 

.

piratyelkenli Cumartesi ilk gün 3 derece yağmurlu havada ve 14-18 knot yıldız rüzgarda 3 yarış yapıldı. İkinci gün Pazar ise 2 derece hava sıcaklığı ve zaman zaman yağan dolu vardı. Rüzgar yağış sonrası 6-12 knot aralığında sürekli yön değiştirdi ve yarış komitesini zor durumda bıraktı.

TYF Yarış talimatının bu sene değişmesi ile, Pirat İstanbul İl Birinciliğine, Kocaeli'nden Bayramoğlu Yelken Kulübü'de katıldı ve İstanbul ekipleri ile birlikte bu mücadele de yer aldı.

Organizasyonda görev alan yarış komitesi ve ekipler, Pirat tekne parkında düzenlenen ödül töreninden sonra, hepbirlikte İYK'da sıcak çorba içerek ısınmaya çalıştı. İstanbul İl Birinciliğinde emeği geçen başta İstanbul Yelken İl Temsilcimiz Mustafa Çağatay, Başhakem Semra Uca ve ekibi ile ev sahibimiz İstanbul Yelken Kulübü ve yarışan tüm Pirat ekiplerine teşekkürlerimizi sunarız.

Pirat İl Birinciliği Yarış Sonuçları  

1. Çağlan Kuruner-Caner Özkan (GS Yelken Şubesi)

2. Murat Suntay-Gökmen Eriş (İYK)

3. Yusuf Burçin Ahıskalı-Özgür Üçer (MYK-UNO)  

4. Alper Ekin-Atakan Denizer (İYK)

5. Burak Cora-İrfan Papila (FB Yelken Şubesi)

6. Cenker Baturay-Ali Oben Sabuncuoğlu (Bayramoğlu YK)

7. Engin Mardin-Turgur Cırpanlı (İYK)

8. Gencer Emiroğlu-Emre Cizioğlu (İYK)

9. Ferruh Yegani-Ceren Veziroğlu (İYK) 


www.piratturk.org 'a teşekkürler