Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Görülesi Yerler : Göbün Koyu

Göbün Koyu, Göcek'teki yaklaşık 35 adet koy ve koycuğun belki en korunaklılarından biridir. Koyun ağzı kapalıdır ve dışarıdan görülmesi kolay değildir. 

.

gobun6
 
O yüzden koy, rüzgarlara karşı oldukça korunaklıdır. Bazı tekneler kış aylarında burada kalmayı tercih ederler. Yaklaşık 40-50 teknelik bağlama kapasitesi vardır. Yatlara su ve tonoz imkanı sağlanmaktadır. 

Koyun genel olarak derinliği 4-7 metre arasında olduğu yelkenli tekneler için sorun olmamaktadır. Koyda şirin bir işletme bulunmaktadır. Elektrik güneş enerjisi ve jeneratörler ile sağlandığı için oldukça kıymetlidir.

Koyun arkasındaki köye doğru yürüyebilir ve belkide Akdeniz'in en güzel manzarasınsa sahip olan tepeye çıkabilirsiniz.

Ayrıca çok zayıfta olsa kablosuz internet imkanı lokanta işletmesi tarafından sağlanmaktadır. Göcek'in doğa güzelliği ve yeşili ile birleşen bu koyu görmenizi tavsiye ediyoruz.

Koordinat 

28° 53. 59' E 

36° 38. 38' N

gobun1 

gobun2

gobun3

gobun4

gobun5


Çok Okunanlar

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .  

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...

Kiralık Yelkenli Teknede İdareli Su Kullanımı

Kiralık Yelkenli Teknede İdareli Su Kullanımı

Yelkenlide Su Kullanımı Yelkenli teknelerdeki su tankları kapasitesi, günlük kullanıma alışkın olduğumuz gibi kullanım için yeterli değildirler. Her denize girdikten sonra duş alınması, musluğu çok açık bırakarak bulaşıkların yıkanması, suyunuzun belkide 2 gün içinde bitmesine yol açabilir. Sadece koylarda konaklamalı seyir planınız varsa suyu idareli kullanmalısınız. Su yapıcı gibi sistemler,...