Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

İzmir'de Deniz Kirletildiği İddiası

Aliağa ilçesindeki Gemi Geri Dönüşüm Tesisleri'ne sökülmek için getirilen gemiden sızan petrol türevi atıkların denizi ve sahili kirlettiği iddia edildi. Dikili'ye bağlı Çandarlı beldesindeki Meltem köyünde petrol türevi atıkların sahili kirlettiği ihbarı üzerine kaymakamlık ve belediye tarafından çalışma başlatıldı. 

.

petroldeniz
 
Atıkların Aliağa'daki Gemi Geri Dönüşüm Tesisleri yakınında sökülmek için bekleyen İtalyan bandıralı geminin fırtınanın etkisiyle başka bir gemiye çarpması nedeniyle denize sızdığı iddia edildi.

Konuyla ilgili gazetecilere açıklama yapan Çandarlı Belediye Başkanı Ahmet Dağdelen, kirliliğin kaynağının henüz belirlenmediğini, atıklardan ve kaza yapan gemiden alınan numunelerin karşılaştırılacağını söyledi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün atık toplama lisansı bulunan bir şirketi temizlik çalışmaları için görevlendirdiğini kaydeden Dağdelen, "Sahil ve denizin temizlenmesi için çalışma başlatıldı. Atıkların çoğunun sahile vurmuş olması nedeniyle temizlik ağırlıklı olarak sahilde yapılacak. Çalışmalara destek vereceğiz. Çandarlı, turistik bir merkez. Yaz sezonuna kadar sahillerimizi ve denizimizi eski haline getirmek istiyoruz" diye konuştu.

kaynak : Hürriyet

 


Çok Okunanlar

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .  

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...

Kiralık Yelkenli Teknede İdareli Su Kullanımı

Kiralık Yelkenli Teknede İdareli Su Kullanımı

Yelkenlide Su Kullanımı Yelkenli teknelerdeki su tankları kapasitesi, günlük kullanıma alışkın olduğumuz gibi kullanım için yeterli değildirler. Her denize girdikten sonra duş alınması, musluğu çok açık bırakarak bulaşıkların yıkanması, suyunuzun belkide 2 gün içinde bitmesine yol açabilir. Sadece koylarda konaklamalı seyir planınız varsa suyu idareli kullanmalısınız. Su yapıcı gibi sistemler,...