Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Mudanya Kupası Eker'in

Mudanya Kupası, Eker takımının Bursa Yelken Kulübü ve Eker’in sponsorluğu ile düzenlenen EKER-BYK trofesi tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz ay start alan trofenin ikinci ayağı da zorlu mücadeleye tanık oldu. 3 ayrı sınıfta 9 tekne ve 100’e yakın yelkencinin katıldığı Mudanya kupasının IRC A sınıfında galibi, kaptanlığını Eker Süt Ürünleri AŞ Genel Müdürü Ahmet Eker’in yaptığı “Eker” takımı oldu. 

.

ekeryelkentakimi
 Bursa ve Mudanya’yı yelkende yeni bir destinasyon olarak duyurma hedefi ile hayata geçirilen Eker-BYK trofesi sürüyor. Bursa Yelken Kulübü ve Eker’in sponsorluğu ile düzenlenen trofe, 16 Mart Cumartesi günü, Mudanya’da Arnavutköy Limanı’nından verilen startla başlamıştı. 8 ayağı bulunun trofenin ikinci ayağı olan Mudanya Kupası, 20 Nisan Cumartesi günü yapıldı.

3 ayrı sınıfta 9 tekne ve 100’e yakın yelkencinin katıldığı trofe renkli görüntülere sahne oldu. Tüm sınıflar için yaklaşık 4 millik yarış mesafesinde sosis rotada gerçekleşen yarışlar, yaklaşık 3 saat sürdü. Yarışın başlangıcında rüzgarın istenilen kuvvette olmaması performansın tam olarak alınamamasına neden olduysa da rüzgarın kuvvetini arttırmasıyla finalde büyük bir heyecan ve çekişme yaşandı. Yarışların ilk ayağında da olduğu gibi kupanın IRC A sınıfında galibi, kaptanlığını Eker Süt Ürünleri AŞ Genel Müdürü Ahmet Eker’in yaptığı “Eker” takımı oldu.

“Çekişmeli bir yarış oldu”

Yarışmaya hem yarışçı hem de sponsor olarak katılan Eker Süt Ürünleri AŞ Genel Müdürü Ahmet Eker, “Gemlik Yelken (Borusan - Evolution) teknesiyle çekişmeli bir yarış oldu. İlk Orsa ayağı yakın geçti. Pupa ayağında Borusan arayı açtı. Çekişmeli geçen yarışın sonunda IRC-A grubunda yarışı lider tamamladık. Çok mutluyuz” dedi.

“Bursa yelkenciliği için bir milat”

Geçen sene il programında olan yarışların bu sene Türkiye Yelken Federasyonu'nun açık yarış statü programına alındığını hatırlatan Bursa Yelken Kulübü Başkanı Dr. Sürel Solakozlu, bunun Bursa yelkenciliği için bir milat olduğunu belirterek, yelken sporuna destek veren yarışçılar ile sponsorları Eker'e de teşekkür etti: “Yarışlar Güney Marmara’daki yelken potansiyelini göstermesi açısından önemli bir organizasyon. İleri dönemlerde kıyılarımızda ulusal yarışçıların da katıldığı büyük organizasyonların yapılması Türkiye için tanıtım, turizm ve sportif anlamda büyük önem taşımaktadır. “ 

kaynak : Milliyet


Çok Okunanlar

B14

B14

B14           İsaf derecesi  Ekip sayısı Ekip ağırlığı Tasarımcı Tasarım yılı Malzeme Trapez sayısı Uzunluk Genişlik Ana yelken alanı Flok yelken alanı Balon yelken alanı Tekne ağırlığı Uluslararası 2 120 - 140 kg Julian Bethwaite 1986 Fiber (GRP) 0 4.25 m 3.80 m 12.00 m2 5.20...

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .  

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...