Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Yelken Yarışı Fırsatı 

Siz de sportboat tipi tekneler ile ve en seçkin yelkencilerin oluşturduğu takımlarla hafta sonları yelken yarışlarına katılabilirsiniz. Boyları 6-8 metre arasında değişen, sportif ve hızlı yelkenler ile yarışlara katılma fırsatını kaçırmayın. 

.

sportboats2013
 Milli yelken yarışçısı Mert Pekiçten dümenciliğindeki ekipte hem yarışma heyecanını yaşayabilir hem de ileri yelken tekniklerinde kendinizi geliştirme fırsatı yakalarsınız.

Ayrıca yarış sonrasındaki etkinlikler ile çok farklı bir sosyal çevre ile birlikte olma fırsatı yakalarsınız. 5 kişilik ekipler ile yarışacak olan tekneler için sadece 3 kişilik sınırlı sayıda yerimiz vardır. Ayrıca katılmak isteyenlerin yelken bilgisine sahip olmalarının yanında sportif yeteneğe uygun olmaları aranmaktadır. Katılmak isteyen arkadaşlarımız arasında değerlendirme yapılacaktır.

Yarış Takvimi 

12 Mayıs: KYK Kupası-2 (3 yarış)

9 Haziran: MYK Kupası (Kıyı boyunca 1 yarış)

12 Haziran: FB Haftaiçi Kupası-1 (Coğrafi rotada 1 yarış)

6-7 Temmuz: MYK-Piri Reis’in İzinde Kupası (2 günde 1 yarış coğrafi, 3 yarış şamandıra)

10 Temmuz: FB Haftaiçi Kupası-2 (Coğrafi rotada 1 yarış)

14 Ağustos: FB Haftaiçi kupası-3 (Coğrafi rotada 1 yarış)

17-18 Ağustos: KYK Kupası-3 (İl Birinciliği-2 günde 6 yarış )

8 Eylül: KYK-MBY Kupası (3/5 yarış)

6 Ekim: MYK Kupası-2 (3 yarış)


İletişim :

Mert Pekiçten

0533 722 62 32


Çok Okunanlar

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .  

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...

Kiralık Yelkenli Teknede İdareli Su Kullanımı

Kiralık Yelkenli Teknede İdareli Su Kullanımı

Yelkenlide Su Kullanımı Yelkenli teknelerdeki su tankları kapasitesi, günlük kullanıma alışkın olduğumuz gibi kullanım için yeterli değildirler. Her denize girdikten sonra duş alınması, musluğu çok açık bırakarak bulaşıkların yıkanması, suyunuzun belkide 2 gün içinde bitmesine yol açabilir. Sadece koylarda konaklamalı seyir planınız varsa suyu idareli kullanmalısınız. Su yapıcı gibi sistemler,...