Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Türkiye'nin En Büyük Ödüllü Yelken Yarışı: Bilgi Cup 2013

Vira Yatçılık, 11 Mayıs Cumartesi günü Haliç Kongre Merkezi’nde Bilgi Üniversitesi Yelken Kulübü ile birlikte Yelken Okulu filosundaki Delphia 24 One Design modeli teknelerle; “BİLGİ Cup” adı altında liseler arası bir yelken yarışı düzenleyecek. 16 lisenin katılacağı bu büyük organizasyon aynı zamanda Türkiye’nin en büyük ödüllü yelken yarışı olarak da tarihe geçecek. 

.

bilgicup2013 


 Filo yarışı olarak planlanan BİLGİ Cup'ta birincilik kürsüsüne çıkan 4 kişilik ekip Bilgi Üniversitesi'nden %25'lik sporcu bursu kazanacak. Dereceye giren diğer ekiplere ise çeşitli ödüller verilecek. Büyük ödül olarak verilecek bursun maddi değeri 155.000 TL olarak hesaplanan BİLGİ Cup 2013 bu büyük ödülü aynı zamanda Türkiye'de yelken yarışlarında verilen en büyük ödül olarak tarihe geçecek ve liseler arasında gerçekleştirilen en büyük ve önemli etkinlik olacak.

Kıyı  şeridine oldukça yakın yerleştirilecek parkur, kurulacak tribün, özel anlatıcı, birbirine eş 4 adet Delphia 24 ile; 16 lisenin kıyasıya mücadelesi sadece yelkencileri değil bugüne kadar denize ve yelkene uzak kalmış tüm izleyicilere yelkenin gerçek heyecanını hissettirecek.

Dünya'da, Avrupa'da ve Türkiye'de derece sahibi pek çok "liseli" sporcu bu yarışta karşı karşıya gelecek. Farklı sınıflarda yarışanlar, kızlar ve erkekler Delphia 24'ler ile artık rakip olacaklar ve liselerini başarıyla temsil etmeye çalışacaklar.

Katılım başvurusunda bulunan 36 liseden ilk kayıt veren 16 lisenin katılmaya hak kazandığı etkinlik aynı zamanda önde gelen liselerin de rekabetini gözler önüne serecek. Fransız Liseleri Saint Benoit, Saint Joseph, Sainte Pulcherie, TED İstanbul Koleji, Doğa Koleji, İtalyan Lisesi, Bilfen, Alman Lisesi, Fenerbahçe Lisesi, Koç Lisesi, Anakent Koleji, İstek Acıbadem, özel Sezin Koleji, Modafen, çevre Koleji ve Ziya Kalkavan Denizcilik Lisesi şu an kayıt veren liseler.

Vira Yatçılık, Delphia Yachts SAILING ACADEMY bünyesinde gerçekleştirilen BİLGİ Cup 2013’ü bundan sonraki yıllarda da gelenekselleşerek devam ettirmeye kararlı.