Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Artemis'ten Üzücü Haber

34. America’s Cup’tan bu kez bir felaket haberi geldi. Artemis’in AC72’si alabora oldu, takımdan bir yelkenci de hayatını kaybetti

.

artemis 
Gelen ilk haberlere göre dün San Fransisco Körfezi’nde Oracle Racing’le birlikte antrenman yapan takımın AC72’sinin önce burnu suya gömüldü ardından Treasure Adası yakınlarında alabora oldu. Sağanaklarla 31kt’a ulaşan 22kt havada yapılan antrenman sırasında katamaranda 12 yelkenci vardı. Alaboradan hemen sonra takımın destek botu olay yerine vardı ve yaralı yarışçılardan ikisini St. Francis Yacht Club’da karaya çıkardı. Yaralılardan birini burada suni solunumla hayata döndürülmeye çalışıldı ancak çok kısa süre sonra hayatını kaybetti. Diğer yaralı ise hastaneye kaldırıldı, durumunun iyi olduğu bildiriliyor.

Daha sonra gelen haberlerde ölen yarışçının adının Andrew Simpson olduğu belirtildi. İki olimpiyat madalyalı, 36 yaşındaki İngiliz yelkenci takımın destek ekibindendi.

Teknede de ciddi hasarlar var. Havadan çekilen görüntülerde teknenin gövdelerinden birinin ve direğinin kırıldığı görülüyor.

Kaynak: basustu.blogspot.comÇok Okunanlar

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .  

San Gimignano Gezi Rehberi

San Gimignano Gezi Rehberi

San Gimignano Gezi Rehberi  Adını oldukça sık duyduğumuz bu kasabayı internetten araştırdığımızda ilgimizi çeken bir fotoğraf ve bilgi bulamadık. Ne üzüm bağları olduğundan, ne şaraplarından ne kulelerinden ne de daracık harika sokakları olduğunun farkında değildik.  .  

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...