Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Artemis'ten Üzücü Haber

34. America’s Cup’tan bu kez bir felaket haberi geldi. Artemis’in AC72’si alabora oldu, takımdan bir yelkenci de hayatını kaybetti

.

artemis 
Gelen ilk haberlere göre dün San Fransisco Körfezi’nde Oracle Racing’le birlikte antrenman yapan takımın AC72’sinin önce burnu suya gömüldü ardından Treasure Adası yakınlarında alabora oldu. Sağanaklarla 31kt’a ulaşan 22kt havada yapılan antrenman sırasında katamaranda 12 yelkenci vardı. Alaboradan hemen sonra takımın destek botu olay yerine vardı ve yaralı yarışçılardan ikisini St. Francis Yacht Club’da karaya çıkardı. Yaralılardan birini burada suni solunumla hayata döndürülmeye çalışıldı ancak çok kısa süre sonra hayatını kaybetti. Diğer yaralı ise hastaneye kaldırıldı, durumunun iyi olduğu bildiriliyor.

Daha sonra gelen haberlerde ölen yarışçının adının Andrew Simpson olduğu belirtildi. İki olimpiyat madalyalı, 36 yaşındaki İngiliz yelkenci takımın destek ekibindendi.

Teknede de ciddi hasarlar var. Havadan çekilen görüntülerde teknenin gövdelerinden birinin ve direğinin kırıldığı görülüyor.

Kaynak: basustu.blogspot.comÇok Okunanlar

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .  

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenlide Ekip Seçimi Bir yelkenli tekne kiralayarak tatil yapmayı düşünüyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı küçük ayrıntılar vardır. Ekibinizi iyi seçmeniz küçük ayrıntı gibi görünse de yanlış ekip seçimi sonucunda hayatınızın en kötü tatilimi yapabilirsiniz. Doğru ekip seçimi ile de hayatınızın unutamadığınız tatillerinizden biri olabilir. .