Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Windsurf'çüler Kore'deydi

Profesyonel Windsurf’çüler Birliği PWA tarafından düzenlenen PWA Windsurf Dünya Kupası ilk ayak yarışları 4-10 Mayıs tarihleri arasında Kore’de yapıldı.Sörfçüler Kore’nin Ulsan şehrine yarım saat uzaklıktaki ünlü Jinha plajında buluştu.

.

pwa 


Türkiye’yi Çağla Kubat, Lena Erdil, Dilara Uralp ve Ceren Yaman’ın temsil ettiği Kadınlar kategorisinde 14, Erkekler kategorisinde ise 44 olmak üzere toplam 58 windsurf’çü kıran kırana mücadele etti. Pamir Saçkan ile Özfer Uralp da Türkiye’yi Genç Erkekler kategorisinde temsil ettiler.

Slalom disiplininde 2012 yılı PWA Windsurf Dünya Kupası Kadınlar kategorisini 2. olarak tamamlayan İsviçreli Karin Jaggi’nin 2.100 puan ile birinci bitirdiği Ulsan PWA Windsurf Dünya Kupası yarışlarını; Çağla Kubat 1.935 puanla 6., Lena Erdil 1.902 puanla 7., Dilara Uralp 1.869 puanla 8., Ceren Yaman da 1.704 puanla 13. olarak tamamladı. 2.067 puanla Fransız Delphine Cousin 2. ve 2.034 puanla yine Fransız Valérie Arrighetti 3. oldu.

Slalom disiplininde 2012 yılı PWA Windsurf Dünya Kupası Erkekler kategorisinde Dünya Şampiyonu Fransız Antoine Albeau’nun 2.067 puanla 2. olarak tamamladığı Ulsan yarışlarını; 2.100 puanla İtalyan Alberto Menegatti ilk sırada tamamlarken, üçüncü 2.034 puanla Hollandalı Ben Van Der Steen oldu. Türkiye adına Erkekler kategorisinde yarışan Pamir Saçkan genel sıralamayı 863 puan ile 38., Özfer Uralp da 813 puanla 40. olarak tamamladı. PWA PWA Windsurf Dünya Kupası Slalom disiplini 2. ayak yarışları, 11-16 Haziran tarihleri arasında İspanya Costa Brava’da gerçekleştirilecek.

Türkiye’de havacılığı değiştirdiği gibi spor başta olmak üzere birçok alanda değişimi başlatma misyonuyla hareket eden Pegasus Airlines’ın ana sponsorluğunda bu yıl 7. kez Alaçatı’da gerçekleştirilecek PWA Windsurf Dünya Kupası Slalom disiplini 4. ayak yarışlarında Kadınlar kategorisinin şampiyonları da belirlenecek.


Çok Okunanlar

B14

B14

B14           İsaf derecesi  Ekip sayısı Ekip ağırlığı Tasarımcı Tasarım yılı Malzeme Trapez sayısı Uzunluk Genişlik Ana yelken alanı Flok yelken alanı Balon yelken alanı Tekne ağırlığı Uluslararası 2 120 - 140 kg Julian Bethwaite 1986 Fiber (GRP) 0 4.25 m 3.80 m 12.00 m2 5.20...

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .  

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...