Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

19 Mayıs'ı deniz üstünde kutladılar

Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Mersin’de de 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı büyük bir coşku ile kutlanırken, bir grup dalgıç da denizde dev Türk bayrağı açarak kutladı.

.

dalgic19mayis 

Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Mersin’de de 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı büyük bir coşku ile kutlanırken, bir grup dalgıç da denizde dev Türk bayrağı açarak kutladı.

Ekip halinde Silifke İlçesi’ne bağlı Taşucu Beldesi’ndeki Boğsak Köyü’ne giden dalgıçlar buradan da tekne ile açıldı. Beraberinde 19 metrekarelik dev bir Türk Bayrağı da götüren Mersin Dalış Merkezi Spor Kulübü dalgıçları, Akdeniz’e 6 mil açıldıktan sonra denize indi. 19 kişilik ekip önce deniz altında hep birlikte dev Türk bayrağını açtı. Daha sonra da yüzeye çıkan ekip burada yeniden bayrağı açarak, denizde 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarını gerekleştirdi.

GELENEKSEL OLDU

Mersin Dalış Merkezi Spor Kulübü Başkanı Mehmet Ersan, denizde kutlamaları geleneksel hale getirdiklerini belirterek şöyle dedi:

"Bu etkinliği 3 yıldır gerçekleştiriyoruz. 19 Mayıs, 23 Nisan ve 30 Ağustos bayramlarında bir etkinlik yapıyoruz. Bu 19 Mayıs’ta geleneksel hale getirdiğimiz 19 metrekarelik bayrağımızı 19 metrede açarak bayramımızı kutladık. Her zaman her yerde bayramımızı kutlayacağız. Mersin Dalış Merkezi Spor Kulübü olarak bu bayramı herkese armağan ediyoruz"

VALİ VE VEKİLLER BİSİKLET SÜRDÜ

Kutlamalar kapsamında düzenlenen 'Gençlik Yürüyüşü'ne katılan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Akdeniz Bölge Garnizon Komutanı Hayrettin İmren ile milletvekilleri, yürüyüşü bisiklet sürerek tamamladı. Öte Yandan CHP İl Başkanı parti binasının önünde toplanan CHP'liler, İstiklal Caddesi üzerinden toplu halde Cumhuriyet Alanı'na kadar yürüdü. CHP liler buruda saygu duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

 

 
Çok Okunanlar

B14

B14

B14           İsaf derecesi  Ekip sayısı Ekip ağırlığı Tasarımcı Tasarım yılı Malzeme Trapez sayısı Uzunluk Genişlik Ana yelken alanı Flok yelken alanı Balon yelken alanı Tekne ağırlığı Uluslararası 2 120 - 140 kg Julian Bethwaite 1986 Fiber (GRP) 0 4.25 m 3.80 m 12.00 m2 5.20...

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...

Ayvalık - Çeşme Arası Seyir

Ayvalık - Çeşme Arası Seyir

Ayvalık – Çeşme Arası Seyir Ayvalık – Çeşme arasında güneye doğru seyir genellikle sakin geçecektir. Kuzeyli rüzgarlar hakimse, Midili Adası’na yakın seyirden sonra, Karaburun’a kerteriz alabilirsiniz. Ayvalık-Çeşme arası AZUREE 33 ile sert hava seyri Bu rotada, 1 Eylül’den sonra yani av mevsiminde, geceleri balıkçıların gözleri kör eden ışıklı teknelerine dikkat...