Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Kilimli - Bodrum seferleri başladı

Yunanistan'ın Kilimli (Kalimnos) Adası'ndan Bodrum'a doğrudan deniz seferleri başladı. Kalimnos Belediyesi şirketi olan ANEK firması ve Lafasico Acentesi işbirliğiyle düzenlenen seferle Bordum’a gelen ilk turist kafilesi gümrük alanında karanfillerle karşılandı.

.

kalimnos 
140 turisti taşıyan Kalymnos Star isimli yolcu feribotunun yanaşmasıyla tören düzenlendi. Gelen turistler karanfillerle karşılandı. Lafasico Acentesi Temsilcisi Sakis Thliakos, Kalimnos Belediyesi ANEK Firması yetkilisi George Thanatsis ilk kafile ile birlikte geldi.

Kalimnos'tan Bodrum'a Salı ve Cumartesi günleri olmak üzere haftada 2 sefer düzenleneceği öğrenildi. Bodrum Feribot temsilcisi Metin Önder, “Kalimnos'tan direk olarak Bodrum'a ilk turist kafilesi bugün geldi. Kalimnos'tan Bodrum'a haftada iki sefer düzenlenecek. Bunun karşılığında aynı şekilde Bodrum'dan direk sefer düzenlemek için çalışmalarımız var. Yaz sezonu boyunca devam edecek seferlerle 4 bine yakın turisti Bodrum'a getirmeyi hedefliyoruzö dedi. Lafasico Acentesi Temsilcisi Sakis Thliakos ise Turgutreis'e de haftada bir kez sefer düzenlenmesi için çalışmaları olduğunu belirtti.

Nilüfer KANDIRMIŞ / BODRUM, DHA


Çok Okunanlar

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .  

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenlide Ekip Seçimi Bir yelkenli tekne kiralayarak tatil yapmayı düşünüyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı küçük ayrıntılar vardır. Ekibinizi iyi seçmeniz küçük ayrıntı gibi görünse de yanlış ekip seçimi sonucunda hayatınızın en kötü tatilimi yapabilirsiniz. Doğru ekip seçimi ile de hayatınızın unutamadığınız tatillerinizden biri olabilir. .

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...