Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Orhangazi su sporları merkezi olacak

Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Ahmet Gençtürk, İznik gölü sahil şeridini gezerek göl sahilinde yapılması planlanan Su Sporları Merkezi'nin yerini tespit etti. 

.

18001749 

 

İznik Gölü sahil şeritinde incelemelerde bulunan Federasyon Başkanı Ahmet Gençtürk, İznik Gölü'nün yelken sporları için uygun olduğunu belirterek, "Ancak tek sorun dalgakıran. Göl içinde bir menderek, dalgakıran olmadığı taktirde yelken sporu yapılması mümkün değil. Öncelikli olarak yerel imkanlarla dalgakıran inşa edilmesi gerekiyor" dedi. 


FEDERASYONDAN DESTEK

Federasyon olarak Orhangazi’ye her türlü desteği verebileceklerini söyleyen Gençtürk, "Tesisin yapılması için elimizden geleni yaparız. Bizim daha fazla yapabileceğimiz şey ise tesislerin yapılması, dalgakıranın da inşasından sonra buraya düzenli bir şekilde yarışlar vermek. Bunu rahatlıkla organize edebiliriz burada. Ayrıca federasyon olarak bu projelerin tamamının hayata geçmesi için desteğimizi de sunarız" diye konuştu.

GÖL KERANI ŞENLENECEK

Ak Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın ise İznik Gölü'nün Orhangazi sahil şeridinin su sporlarının merkezi olması için uğraş vereceklerini belirterek, "İznik gölü yıllardır ihmal edilmiş. Biz şimdi gölün doğal yapısını koruyarak gölü su sporlarına açmak, burayı bir merkez haline getirmek istiyoruz. Otoyol ile birlikte burası başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin her bölgesine son derece yakın bir sahil olacak. Biz önce su sporları merkezini kuracağız. Ardından ise bu merkezi en iyi şekilde işleteceğiz" dedi.

Hasan BOZBEY/ORHANGAZİ(Bursa),(DHA)


Çok Okunanlar

B14

B14

B14           İsaf derecesi  Ekip sayısı Ekip ağırlığı Tasarımcı Tasarım yılı Malzeme Trapez sayısı Uzunluk Genişlik Ana yelken alanı Flok yelken alanı Balon yelken alanı Tekne ağırlığı Uluslararası 2 120 - 140 kg Julian Bethwaite 1986 Fiber (GRP) 0 4.25 m 3.80 m 12.00 m2 5.20...

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .  

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...