Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Sınırsız kitlenin buluşma noktası; SUALTI!

Bu yıl 20. yaşını kutlayan, “Uluslararası Marmara Sualtı Görüntüleme Festivali”, 1993 yılından bu yana, Türkiye’nin ilk ve en büyük sualtı spor kulübü, “Türk Balıkadamlar Spor Kulübü” (1954) tarafından düzenleniyor.

.

marmarafest Festival, her yıl olduğu gibi, bu yıl da Türkiye'de ve yurt dışında çektiği sualtı belgesel filmleriyle sualtı dünyasının güzelliklerini bizlerle tanıştıran, 2007 yılında kaybettiğimiz Haluk Cecan'a ithaf edildi.

“Uluslararası Marmara Sualtı Görüntüleme Festivali”, uluslararası sualtı arenasında düzenlenen en önemli festivalleri altında barındıran ve konusunda otorite olarak görülen “EUIFA” Avrupa Sualtı Görüntüleme Festivalleri Derneği üyesidir.

Festival, her yıl olduğu gibi bu yıl da dünyanın önde gelen sualtı fotoğraf ve video ustalarını ağırlayacaktır. Geleneksel hale gelen ve her yıl heyecanla beklenen bir etkinliğe dönüşen festivalde, ayrıca bir sosyal sorumluluk projesi bulunuyor.

Festivalin bünyesinde iki ayrı yarışma yapılmaktadır:

Uluslararası Yarışma: Tarih ve bölge ayrımı yapılmaksızın dünyanın her hangi bir bölgesinde, her hangi bir tarihte, sualtında çekilmiş fotoğraf ve filmlerin değerlendirilmesi.

'Yaşayan Marmara' Yarışması: Marmara Denizi-Prens Adaları’nda, yarışma dalışı gerçekleştirilerek çekilecek fotoğraf ve filmlerin değerlendirilmesi.

Marmara Festivali 2013 - Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında, küçük çocuklarımıza bir eğitim imkânı sunmanın yanında, onların deniz ve denizlerimizi koruma ile ilgili bilinçlendirilmesi hedeflenmektedir. Bu proje kapsamında, çocuk yuvası tarafından yüzme bilmeyen çocuklar belirlenerek bir grup çocuğumuza yüzme eğitimi verilerek, onların su ile tanışmaları, yüzmeyi öğrenmeleri ve keyifli vakit geçirerek sosyalleşmeleri imkânı sağlanıyor.

Başta kulüp üyeleri, eğitmenleri ve sporcuları olmak üzere, ulusal ve uluslararası dalış ve görüntüleme dünyasınca otorite kabul edilen isimlerden, gelecek vadeden balıkadamlara kadar pek çok katılımcı, festivale jüri, yarışmacı ve görevli olarak gönüllü destek veriyor.

Festivalin duyurusu, uluslararası ve ulusal gazete, dergi, tv ve internet ortamlarında gerçekleştiriliyor.

Çok Okunanlar

B14

B14

B14           İsaf derecesi  Ekip sayısı Ekip ağırlığı Tasarımcı Tasarım yılı Malzeme Trapez sayısı Uzunluk Genişlik Ana yelken alanı Flok yelken alanı Balon yelken alanı Tekne ağırlığı Uluslararası 2 120 - 140 kg Julian Bethwaite 1986 Fiber (GRP) 0 4.25 m 3.80 m 12.00 m2 5.20...

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .  

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...