Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

RMK Marine, iki ödül birden kazandı

Koç Topluluğu’nun tersanesi RMK Marine tarafından inşa edilen 45 metrelik süperyat “Karia” ve 30 metrelik “Sarafin”, Dünya Süperyat Ödül Töreni’nde “Jüri Özel Ödülü’’ nü aldı.

.

rmk Dünya yat sektörünün önde gelen temsilcilerini biraraya getiren ve birbirinden iddialı yatların yarıştığı Dünya Süperyat Ödülleri, 5 Mayıs Cumartesi akşamı Çırağan Sarayı’nda sahiplerini buldu. Ödül töreninde, RMK Marine tarafından inşaa edilen 45 metrelik “Karia” ve 30 metrelik “Sarafin” adlı süperyatlar, ‘‘Jüri Özel Ödülü’’ nü aldılar.

Koç Holding Şeref Başkanı Sayın Rahmi M. Koç, “Dünya yatçılarının buluştuğu prestijli organizasyonların güzel İstanbul’umuzda gerçekleşmesini çok önemsiyor ve artmasının ülkemiz için faydalı olacağını düşünüyorum. Bu tür organizasyonlar, Türkiye’de hızla gelişmekte olan yat imalat sektöründeki kalite ve başarıyı, dünyanın önemli broker ve imalatçılarının gözleri önüne seriyor. RMK Marine, ileri teknoloji yatırımları ve kalitesi ile dünya süperyat imalatçıları arasında önemli bir yerde, büyük özenle tersanemizde inşaa ettiğimiz Karia ve Sarafin yatlarının uluslarası platformda ödüllendirilmesi beni çok mutlu etti. İnşallah bu örnekler ile ülkemiz yat imalat sektöründe daha iyi yerlere gelecek ve başarılı projelere imza atacaktır’’ dedi.