Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Maltepe'de lüks yat kayalıklara çarptı

Maltepe sahilinde, milyon dolarlık 'Kaderim' isimli lüks yat, henüz bilinmeyen bir sebeple kayalıklara çarparak İDO iskelesine sürüklendi. Su almaya başlayan yat, batmak üzereyken vinç yardımıyla kurtarıldı.

.

kaderim Maltepe sahilinde, milyon dolarlık 'Kaderim' isimli lüks yat, henüz bilinmeyen bir sebeple kayalıklara çarparak İDO iskelesine sürüklendi. Su almaya başlayan yat, batmak üzereyken vinç yardımıyla kurtarıldı. Yat içerisinde bulunan şahıslar çevredeki vatandaşlar tarafından karaya çıkartıldı. Kazada yaralanma ve can kaybı yaşanmadı.

Olay, saat 01.30 sıralarında Maltepe İDO iskelesi yakınlarında meydana geldi. İddiaya göre, lüks yat Maltepe açıklarında kayalıklara çarptı. Çarpmanın etkisiyle sürüklenen yat, İDO iskelesine çarptıktan sonra hızla su alarak batmaya başladı. Bu sırada iskele çevresinde yattakilerin imdat çağrılarını duyan vatandaşlar, kazazedeleri karaya çıkartarak durumu itfaiye, sahil güvenlik ve polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri duruma müdahale edemedi. Polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi aldı. Yarıya kadar suya gömülen yatı kurtarmak için olay yerine vinç çağrıldı. Olay yerine getirilen vinç, lüks yatı tamamen batmadan kurtardı.

Görgü tanığı bir vatandaş, "Sesler geliyordu. Biz birilerinin eğlendiğini zannettik. Bir baktık batıyoruz, batıyoruz şeklinde imdat sesleri geldi. Koştuk baktık. Halat attılar, biz de halatı bağladık. Şurada doldurma iskele var. Orayı büyük ihtimalle görmediler. Oraya vurdu, ondan sonra geri geri geldi. Sonra batıyoruz, imdat sesleri geldi. Elimizden gelen yardımı yapmaya çalıştık. Sonra polisi ve itfaiyeyi aradık. Naylonları üzerindeydi, herhalde ilk seferine çıkıyordu. Yat tahminimce 3-4 milyon euro vardır" diye düşünüyorum" dedi.

Lüks yatın iskelede kısmen tamir edildikten sonra tersaneye götürüleceği öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.


Çok Okunanlar

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .  

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenlide Ekip Seçimi Bir yelkenli tekne kiralayarak tatil yapmayı düşünüyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı küçük ayrıntılar vardır. Ekibinizi iyi seçmeniz küçük ayrıntı gibi görünse de yanlış ekip seçimi sonucunda hayatınızın en kötü tatilimi yapabilirsiniz. Doğru ekip seçimi ile de hayatınızın unutamadığınız tatillerinizden biri olabilir. .