Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Maltepe'de lüks yat kayalıklara çarptı

Maltepe sahilinde, milyon dolarlık 'Kaderim' isimli lüks yat, henüz bilinmeyen bir sebeple kayalıklara çarparak İDO iskelesine sürüklendi. Su almaya başlayan yat, batmak üzereyken vinç yardımıyla kurtarıldı.

.

kaderim Maltepe sahilinde, milyon dolarlık 'Kaderim' isimli lüks yat, henüz bilinmeyen bir sebeple kayalıklara çarparak İDO iskelesine sürüklendi. Su almaya başlayan yat, batmak üzereyken vinç yardımıyla kurtarıldı. Yat içerisinde bulunan şahıslar çevredeki vatandaşlar tarafından karaya çıkartıldı. Kazada yaralanma ve can kaybı yaşanmadı.

Olay, saat 01.30 sıralarında Maltepe İDO iskelesi yakınlarında meydana geldi. İddiaya göre, lüks yat Maltepe açıklarında kayalıklara çarptı. Çarpmanın etkisiyle sürüklenen yat, İDO iskelesine çarptıktan sonra hızla su alarak batmaya başladı. Bu sırada iskele çevresinde yattakilerin imdat çağrılarını duyan vatandaşlar, kazazedeleri karaya çıkartarak durumu itfaiye, sahil güvenlik ve polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri duruma müdahale edemedi. Polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi aldı. Yarıya kadar suya gömülen yatı kurtarmak için olay yerine vinç çağrıldı. Olay yerine getirilen vinç, lüks yatı tamamen batmadan kurtardı.

Görgü tanığı bir vatandaş, "Sesler geliyordu. Biz birilerinin eğlendiğini zannettik. Bir baktık batıyoruz, batıyoruz şeklinde imdat sesleri geldi. Koştuk baktık. Halat attılar, biz de halatı bağladık. Şurada doldurma iskele var. Orayı büyük ihtimalle görmediler. Oraya vurdu, ondan sonra geri geri geldi. Sonra batıyoruz, imdat sesleri geldi. Elimizden gelen yardımı yapmaya çalıştık. Sonra polisi ve itfaiyeyi aradık. Naylonları üzerindeydi, herhalde ilk seferine çıkıyordu. Yat tahminimce 3-4 milyon euro vardır" diye düşünüyorum" dedi.

Lüks yatın iskelede kısmen tamir edildikten sonra tersaneye götürüleceği öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.


Çok Okunanlar

B14

B14

B14           İsaf derecesi  Ekip sayısı Ekip ağırlığı Tasarımcı Tasarım yılı Malzeme Trapez sayısı Uzunluk Genişlik Ana yelken alanı Flok yelken alanı Balon yelken alanı Tekne ağırlığı Uluslararası 2 120 - 140 kg Julian Bethwaite 1986 Fiber (GRP) 0 4.25 m 3.80 m 12.00 m2 5.20...

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...

Ayvalık - Çeşme Arası Seyir

Ayvalık - Çeşme Arası Seyir

Ayvalık – Çeşme Arası Seyir Ayvalık – Çeşme arasında güneye doğru seyir genellikle sakin geçecektir. Kuzeyli rüzgarlar hakimse, Midili Adası’na yakın seyirden sonra, Karaburun’a kerteriz alabilirsiniz. Ayvalık-Çeşme arası AZUREE 33 ile sert hava seyri Bu rotada, 1 Eylül’den sonra yani av mevsiminde, geceleri balıkçıların gözleri kör eden ışıklı teknelerine dikkat...