Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Hatay'da 'boğa cinsi köpek balığı' yakalandı

İskenderun Körfezinde barikatla avlanan balıkçıların oltalarına boğa cinsi köpek balığı takıldı. Tekneye saldıran köpek balığı güçlükle etkisiz hale getirilerek tekneye alındı.

.

hataykb İskenderun Balıkçı Barınağından körfeze açılan bir balıkçı teknesi Yalı kent açıklarında barikat ile avlanmaya başladı. Üç kişilik mürettabat bir anda teknenin sallanmasıyla birlikte hareketlenen balıkçılar kancaların yardımı ile köpek balığını tekneye almaya çalıştılar. Tekneye darbe vurarak saldıran köpek balığı yardıma gelen bir başka balıkçı teknesinin yardımlarıyla bir saat süren çalışmalar sonrasında tekneye alınabildi.

İskenderun Balıkçı Barınağına getirilen köpek balığı görenleri şaşkına çevirdi. Balıkçılar ve vatandaşlar köpek balığını incelerken barınaktaki bir sokak kedisinin hareketleri ilgiyle izlendi.

Körfezde ilk kez bu büyüklükte bir köpek balığı yakaladıklarını belirten Ümit ve Mevlüd Cingöz isimli balıkçılar köpek balığının tekneye saldırdığı anları anlattılar. Korkmadıklarını çünkü bu tür cinslerin insanlara saldırmadığını bildiklerini söyleyen Cingöz kardeşler, “Bir saat bizi uğraştırdı. Başka bir balıkçı teknesinin yardımlarıyla köpek balığını etkisiz hale getirip tekneye alabildik. Mal aldığımız tüccara satmayı düşünüyoruz” dedi.


Köpek balığı satış için parçalara ayrılıp buz deposuna konuldu.


Kaynak: timeturk.com