Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

14. Tanju Okan Yat Yarışları sonuçlandı

Merhum ses sanatçısı Tanju Okan anısına 14.'sü düzenlenen yat yarışları, büyük çekişmelere sahne oldu. Yarışlar sırasında bir teknenin vinç kolu koptu, yarışmacı yaralandı.

.

yatyaris Yarışlara 29 tekne IRC, Ahşap ve Destek kategorilerinde katıldı. İki gün süren yarışlarda kategorilerinde yelkenciler büyük mücadele verdiler. Urla İskele Mahallesi Taş Ada açıklarında başlayan yarışlar, yine aynı noktada sonuçlandı. İzmir Deniz Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk de yarışları izledi. Kategorilerinde dereceye giren yarışçılara kupaları törenle verildi.

2. gün yarışlarında talihsiz bir kaza geçiren Xtreme teknesinde vinç kolu koptu. Yarışmacı Bora Gümüş yaralandı. Durumu öğrenen Urla Deniz Polisi ekibi, hızla olay yerine intikal edip yaralıyı Urla Devlet Hastanesi'ne götürdü. Bora gümüş’ün burnunun kırıldığı, ilk müdahale sonunda Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildiği bildirildi.

Kaynak: haber3.com

 
Çok Okunanlar

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .  

San Gimignano Gezi Rehberi

San Gimignano Gezi Rehberi

San Gimignano Gezi Rehberi  Adını oldukça sık duyduğumuz bu kasabayı internetten araştırdığımızda ilgimizi çeken bir fotoğraf ve bilgi bulamadık. Ne üzüm bağları olduğundan, ne şaraplarından ne kulelerinden ne de daracık harika sokakları olduğunun farkında değildik.  .  

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...