Ataturk

 • Facebook
 • Twitter
 • instagram
 • instagram
 • instagram
 

Yazın ailece gidilebilecek en güzel tatil yerleri

İngiliz The Guardian gazetesi yaz tatilinde Avrupa’da tatil yapmak isteyen aileler için bir liste hazırladı. Avrupa’da gidilebilecek en güzel yerlerin yer aldığı listede Türkiye’den de, Antalya’ya 70 kilometre mesafedeki saklı cennet Çıralı yer alıyor. İşte o liste…

.

ailetatil 
 • Normandiya ile Breton sınırları arasında kalan Chateau de Lez-Eaux 19. yüzyıl havasını hala koruyan çekici bir kamp alanı. Bu alanda, açık ve kapalı havuz, balık tutulabilen bir göl, tenis kortları ve saha oyunları da dahil yapılabilecek pek çok aktivite var. Bu aktivitelere kendinizi kaptırmışken muhteşem St Michel Dağı’nı ve güzel bir liman köyü olan St. Malo’yu gezip keşfetme fırsatını kaçırmamak gerekiyor. Bisikletle deniz kenarında bulunan Granville’e ve Carolles’daki kumsala ulaşabilirsiniz. Kendi çadırınız veya karavanınızla burada konaklanabileceği gibi, kamp alanının kendi ağaç evlerinden, dağ kulübelerinden biri de kiralanabilir.
 • Sierra de Libar’ın tepelerinde bulunan kalkerlerde yürüyüş, dağ bisikleti, tırmanış, doğa gezisi ve okçuluk yapılabilecek aktivitelerden yalnızca birkaçı.
 • Eğer aradığınız muhteşem tatil, çocuklarınızın rahatça koşup oynayabileceği sakin bir sahil evini içeriyorsa Çıralı tam aradığınız yer. Çıralı kaplumbağalar için korunan bir alan ve Ağustos ayında buraya gelen misafirler gün doğumuna uyandıklarında kaplumbağaların yumurtalarından çıkmalarına şahit olabilirler.
 • Aktiviteyi seven aileler için Slovenya’daki Bled Gölü yürüyüş, bisiklet ve at binme, dalış, kano ve rafting alanlarıyla harika bir seçim. Bu tatil gölün hemen kıyısında çadırınızı kurma veya ormanlık alanda ahşap bir kulübede kalma imkanı sunuyor.
 • Barcelona, çocuklar için uygun, kültürel cazibe merkezlerini bulunduran, muhteşem yemekler tadabileceğiniz ve sahillere kolayca ulaşabileceğiniz bir yer.
 • Pastel renkli evleri, yat limanı ve deniz kenarındaki tavernalarıyla Fiskardo Yunan adalarının en çekici liman şehirlerinden biri.
 • İskandinav tarzında bir tatil arayanlar için Güney İsveç’in ormanlarında yer alan kulübelerde kalmak doğru bir seçim. Bu kulübelere ulaşım, nehirlerden ve göllerden geçerek yol alan kanolarla sağlanıyor.
 • Siraküza muhteşem antik yunan kalıntıları, Barok tarzı mimarisi ve kalabalık öğrenci nüfusuyla Sicilya’nın en cazip bölgelerinden biri. Şehrin en çekici yeri ise Ortigia, dar sokaklar ve anakaraya bağlanan köprülerle bezeli küçük bir ada.
 • Her yıl tatil sezonunda 7 milyona yakın turist ağırlayan Atlas Okyanusu kıyısındaki Algarve bölgesi yaz tatili için güzel bir seçenek sunuyor.
 • Camping le Pianacce çam ağaçları ve zeytinliklerle çevrili, Toskana sahiline 6 kilometre uzaklıkta sakin bir kamp alanı. Sahile gidiş için bir otobüs sürekli çalışırken bisiklet kiralayarak da ulaşım sağlanabiliyor.
Kaynak: hurriyet.com.tr

Çok Okunanlar

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .  

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenlide Ekip Seçimi Bir yelkenli tekne kiralayarak tatil yapmayı düşünüyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı küçük ayrıntılar vardır. Ekibinizi iyi seçmeniz küçük ayrıntı gibi görünse de yanlış ekip seçimi sonucunda hayatınızın en kötü tatilimi yapabilirsiniz. Doğru ekip seçimi ile de hayatınızın unutamadığınız tatillerinizden biri olabilir. .

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...