Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Şule Kaya yazdı: Maksat ayakları alışsın

Extreme Sailing Series’in İstanbul ayağına üç hafta kala yarışa bir takımın daha katılacağı açıklandı. 

.

teamtilt Portekizli ROFF Cascais Sailing Team, kısa süre önce İstanbul ve Porto ayağında yer alacağı duyurulan İsviçreli Team Tilt’ten sonra “wild card” kontenjanından seriye katılan ikinci genç takım oldu. Her iki takımın ortak özelliği, eylül ayında yapılacak Red Bull Youth America’s Cup’ta meydan okuyacak olmaları. Seriye sonradan dahil olan her iki takımın amacı ise San Fransisco’da yarışacakları tekne olan AC45’lere, X40’larla yarışarak alışkanlık kazanmak.


Böylece İstanbul’da, Edhem Dirvana öncülüğünde kurulan Team Turx’le birlikte dokuz takım start alacak. Türk takımı da önümüzdeki hafta uluslararası basına duyurulacak.


Roff Cascais Sailing Team’in skipper’ı Antonio Mello ve ekibi katamaranlarla yarışmaya bu yılın başında başladı. Ancak kısa sürede başarı göstererek eylül’de yapılacak Red Bull Youth America’s Cup’a seçildi. Stadyum yarışı formatına alışmak için de Extreme Sailing Series’i seçti. Bu iki ayakta mümkün olduğunca kendilerini geliştirmek için uğraşacaklarını söyleyen Mello, “Extreme Sailing Series, dünyanın en iyi yelkencilerinin yarıştığı ve dolayısıyla rekabet seviyesinin çok yüksek olduğu bir sınıf. Esas hedefimiz kazanmak değil çokgövdelilere biraz daha alışmak. Extreme Sailing Series bizim için çok iyi bir antrenman olacak.”


Mello’nun ekibinde, 2012 Olimpiyat Oyunları’nda Portekiz’i 49er sınıfında temsil eden Bernardo Freitas da yer alıyor.


sulekaya Şule Kaya

Kaynak: www.basustu.com


Çok Okunanlar

B14

B14

B14           İsaf derecesi  Ekip sayısı Ekip ağırlığı Tasarımcı Tasarım yılı Malzeme Trapez sayısı Uzunluk Genişlik Ana yelken alanı Flok yelken alanı Balon yelken alanı Tekne ağırlığı Uluslararası 2 120 - 140 kg Julian Bethwaite 1986 Fiber (GRP) 0 4.25 m 3.80 m 12.00 m2 5.20...

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...

San Gimignano Gezi Rehberi

San Gimignano Gezi Rehberi

San Gimignano Gezi Rehberi  Adını oldukça sık duyduğumuz bu kasabayı internetten araştırdığımızda ilgimizi çeken bir fotoğraf ve bilgi bulamadık. Ne üzüm bağları olduğundan, ne şaraplarından ne kulelerinden ne de daracık harika sokakları olduğunun farkında değildik.  .