Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

ARC: İki Köpeğin Hikayesi 

Ahh, şirin değil mi? İşte bu fotoğrafın arkasındaki hikaye…

Biri Chester, Kanada’dan Golden Retriever cinsi ve Awa, onun İspanyol arkadaşı. Fotoğraf ise ARC transatlantik rallisine hazırlanırlarken çekilmiş.

.

kopekler Sahipleri 2 gün arayla aldıkları Lagoon 450 tipi teknelerini Les Sables d’Olonne sahilinde denize indirirken tanıştılar. Chester’ın sahipleri Silke Sommerfeld ve Rolf Oetter gövde numarası 130 olan tekneyi aldılar, Awa’nın sahibi, Gonzalo Rubio Paris ise gövde numarası 132 olan tekneyi. Tekneler Kanarya Adaları’ndan seyrin büyük kısmını beraber yaptı. Köpekler birbirinden ayrılmaz hale geldi, teknelerin arasında koşuşturarak vakit geçiriyorlardı. Birbirlerinden 1 gün ayrılsalar bile sanki 3 haftadır görmüyormuş gibi seviniyorlardı. Awa, Gonzalo’nun 2 ve 4 yaşlarındaki kızlarından kaçıp kafa dinlemek için, Chester’da biraz heyecan aramak için zaman zaman tekneleri değiştiriyorlardı.Çok Okunanlar

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .  

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenlide Ekip Seçimi Bir yelkenli tekne kiralayarak tatil yapmayı düşünüyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı küçük ayrıntılar vardır. Ekibinizi iyi seçmeniz küçük ayrıntı gibi görünse de yanlış ekip seçimi sonucunda hayatınızın en kötü tatilimi yapabilirsiniz. Doğru ekip seçimi ile de hayatınızın unutamadığınız tatillerinizden biri olabilir. .

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...