Ataturk

 • Facebook
 • Twitter
 • instagram
 • instagram
 • instagram
 

Denizde yemek pişirmek maceranın bir parçasıdır 

Mutfak genel olarak teknenin küçük bir bölümüdür. Bu küçük mutfağı ihtiyacınız olan her şeyi sığdırabildiğinizde daha çok seveceksiniz. İşte size bazı ipuçları…

.

mutfak Kendinizi ormanda kampa gider gibi hazırlayın. Tekne mutfağında, bir fırın veya mikrodalga şöyle dursun 2 ocağa sahipseniz şanslı olabilirsiniz. Menünüzü evdekinden daha küçük tavalar kullanarak hazırlamaya ve bulaşığınızı ufak bir lavaboda yıkamaya hazır olun!

Alanı akıllıca kullanın!


Mutfak genel olarak teknenin küçük bir bölümüdür. Bu küçük mutfağı ihtiyacınız olan her şeyi sığdırabildiğinizde daha çok seveceksiniz. İşte size bazı ipuçları…

 • Mümkün olduğunca az sayıda ekipman getirin; 1 tava, 1 tencere, yeterli tabak, kase ve bardaklar.
 • Mağazalardan uygun depolama aksesuarlarını satın alabilirsiniz. Baharatlarını veya şişelerinizi depolamanız için cepler teknede uygun yere asılabilir. Ayrıca taze kalmaları için sebze ve meyvelerinizi de asarak muhafaza edebilirsiniz.
 • Yemek pişirmeyi tekne demirli ya da bağlı olduğunda yapın. Hala biraz sarsıntı olsa da bunlar daha öngörülebilirdir.
 • Su tasarrufuna önem verin. Sadece pişirirken değil malzemelerinizi yıkarken de kullandığınız su miktarı önemlidir.
 • Bulaşık deterjanı kullanmamak adına, kağıt tabak ve bardak kullanabilirsiniz. Düzenli olmak için bolca kağıt havlu ve çöp torbaları bulundurmanızda fayda var.
 • Kahvaltı ve öğle yemeği için sandviçler yapabilirsiniz. Teknede her zaman yumurta bulundurmanızda fayda var. Her öğün değişik yemeklerde kullanabilirsiniz.

 


Çok Okunanlar

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .  

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenlide Ekip Seçimi Bir yelkenli tekne kiralayarak tatil yapmayı düşünüyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı küçük ayrıntılar vardır. Ekibinizi iyi seçmeniz küçük ayrıntı gibi görünse de yanlış ekip seçimi sonucunda hayatınızın en kötü tatilimi yapabilirsiniz. Doğru ekip seçimi ile de hayatınızın unutamadığınız tatillerinizden biri olabilir. .