Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Teknede sağlıklı seyir

Havalar ısınınca, dostlarımız ve ailemizle teknemizde vakit geçirmekten daha eğlenceli ne olabilir? Deniz üzerinde günü geçirmek için ihtiyacınız olan enerjinin kaynağı olan besinleri almayı unutmayın. Cips ve çerezler lezzetli olsa da fazla şeker ve yağ içerir. Yanınızda götüreceğiniz atıştırmalıkların sağlıklı olmasına dikkat edin! 

.

teknedeyemek 
Meyve ve Sebzeler

Meyve ve sebzeler, yüzerken ihtiyacımız olan enerji için doğal kaynaklardır. Hemen yemek için uygun bir şekilde paketleyin ve buzdolabına atın. İçine mutlaka havuç ve önceden kesilmiş brokoli parçaları ekleyin. Isırık büyüklüğünde dilimler halinde sarı, yeşil ve kırmızı biberler kesin. Portakal, mandalina, elma, muz, erik ve üzüm gibi yemeye hazır meyveler getirin.

Sağlıklı Karbonhidratlar

Yağlı patates cipslerini evde bırakın ve size hem enerji verecek hem de kaslarınızı koruyacak karbonhidratları alacağınız sağlıklı kaynaklardan edinin. Tortilla yerine sebze cipsi alın. Kepekli krakerler ve simit teknede gün boyu size enerji verecektir.

Protein

Protein yorgunluğu önler ve kas doku onarımına yardımcı olur. Tekne dostu aperatiflerin başında fındık, fıstık, badem, kaju fıstığı ve ceviz ile ve kabak çekirdeği sayabiliriz. Yemek için ise ton balığı ya da tavuk salatası ve az yağlı olmasıyla bilinen hindili sandviçler yapabilirsiniz. Çabuk bozulabilecek gıdalar için teknede yeterince buz veya buz torbası olduğundan emin olun.

Tatlılar

Tatlı olarak düşük şekerli jöle veya pudingleri seçin. Az yağlı ve tam tahıllı kurabiyeler alın. Zencefilli kurabiyeleri tercih ederseniz, zencefil mide bulantısına doğal bir çare olduğundan teknede hastalananlara da iyi gelecektir.

Sağlıklı ve iyi seyirler!Çok Okunanlar

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .  

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenlide Ekip Seçimi Bir yelkenli tekne kiralayarak tatil yapmayı düşünüyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı küçük ayrıntılar vardır. Ekibinizi iyi seçmeniz küçük ayrıntı gibi görünse de yanlış ekip seçimi sonucunda hayatınızın en kötü tatilimi yapabilirsiniz. Doğru ekip seçimi ile de hayatınızın unutamadığınız tatillerinizden biri olabilir. .