Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Erkeklere taş çıkaran Zorlu kardeşler

Balıkesir'in Burhaniye İlçesi'nde babalarına ait Zefira isimli gezi teknesinin kış bakımı için kolları sıvayan Didem Zorlu Yurttaş ile Yasemin Zorlu kardeşler, erkeklere taş çıkartıyor.

.

zorlu Balıkesir'in Burhaniye İlçesi'nde babalarına ait Zefira isimli gezi teknesinin kış bakımı için kolları sıvayan Didem Zorlu Yurttaş ile Yasemin Zorlu kardeşler, erkeklere taş çıkartıyor.

Balıkesir’in Burhaniye İlçesi’nde, babalarına ait 'Zefira'nın gezi teknesinin kış bakımı için kolları sıvayan Didem Zorlu Yurttaş ile Yasemin Zorlu kardeşler, erkeklere taş çıkartıyor. Gemici kız kardeşler, makineyle zımpara yapıyor, teknenin boyasını yeniliyor ve temizliğini yapıyor.

Burhaniye'de turizm işiyle geçimini sağlayan Hüseyin Zorlu’ya kızları büyük destek oluyor. İki kız kardeş, İskele Yat Limanında demirli bulunan 22 metre uzunluğunda 125 kişilik ahşap günübirlik tur teknesinin bakımı için kolları sıvadı. Teknenin hazırlanması için büyük gayret gösteren kız kardeşler, teknenin içinde yaptıkları çalışmaları bir hafta içinde tamamlayacaklarını ve alt bakımı için tekneyi karaya çekeceklerini söyledi. Kardeşlerden Muğla Üniversitesi Peyzaj Mühendisliği bölümü mezunu Didem Zorlu Yurttaş, işlerini severek yaptıklarını anlattı. Ailece 13 yıldır tekne turları yaptıklarını kaydeden Yurttaş, "Kız kardeşimle beraber, tekneyi yavaş yavaş sezona hazırlıyoruz. Bu iş sadece erkek işi değil. İşi kendimiz ele alalım dedik. Ailece yaptığımız bir iş bu. Teknenin boyasına ve zımparasına şu anda başladık ve bitirmek üzereyiz. Bir hafta sonra inşallah teknemiz sezona hazır olacak" dedi.

Ayvalık Anadolu Turizm Meslek Lisesi mezunu kardeş Yasemin Zorlu da ablasıyla beraber 13 yıldır bu işin içinde olduğunu söyledi. Zorlu, "Bu işler sadece erkek işideğil, biz de yapabiliyoruz. Ailemizi destek oluyoruz. Teknemizi çok seviyoruz ve işimizi de severek yapıyoruz. Sezonda bol bol müşteri bekliyoruz. Burhaniyemize özellikle Ören’e daha çok turist gelmesini istiyoruz" diye konuştu.

Baba Hüseyin Zorlu da 1995 yılından beri turizme hizmet verdiğini söyledi. Baba Zorlu, "Buraya gelen misafirlere daha çok hizmet verebilmek için canla başla, başta eşim olmak üzere çalışıyoruz. Biz bu işe gönül vermiş insanlarız. Burada turizmin bir lokomotifi olarak bu işte seve seve çalışıyoruz. Sezon öncesi her sene yapmış olduğumuz işlerden bir tanesi tekneyi sezona hazırlamak. Burada en büyük yardımcım, kızlarım, eşim ve damadım. İyi bir sezon geçirmek için çalışıyoruz" dedi.

Kaynak: denizhaber.com.trÇok Okunanlar

B14

B14

B14           İsaf derecesi  Ekip sayısı Ekip ağırlığı Tasarımcı Tasarım yılı Malzeme Trapez sayısı Uzunluk Genişlik Ana yelken alanı Flok yelken alanı Balon yelken alanı Tekne ağırlığı Uluslararası 2 120 - 140 kg Julian Bethwaite 1986 Fiber (GRP) 0 4.25 m 3.80 m 12.00 m2 5.20...

San Gimignano Gezi Rehberi

San Gimignano Gezi Rehberi

San Gimignano Gezi Rehberi  Adını oldukça sık duyduğumuz bu kasabayı internetten araştırdığımızda ilgimizi çeken bir fotoğraf ve bilgi bulamadık. Ne üzüm bağları olduğundan, ne şaraplarından ne kulelerinden ne de daracık harika sokakları olduğunun farkında değildik.  .  

Ayvalık - Çeşme Arası Seyir

Ayvalık - Çeşme Arası Seyir

Ayvalık – Çeşme Arası Seyir Ayvalık – Çeşme arasında güneye doğru seyir genellikle sakin geçecektir. Kuzeyli rüzgarlar hakimse, Midili Adası’na yakın seyirden sonra, Karaburun’a kerteriz alabilirsiniz. Ayvalık-Çeşme arası AZUREE 33 ile sert hava seyri Bu rotada, 1 Eylül’den sonra yani av mevsiminde, geceleri balıkçıların gözleri kör eden ışıklı teknelerine dikkat...