Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Erkeklere taş çıkaran Zorlu kardeşler

Balıkesir'in Burhaniye İlçesi'nde babalarına ait Zefira isimli gezi teknesinin kış bakımı için kolları sıvayan Didem Zorlu Yurttaş ile Yasemin Zorlu kardeşler, erkeklere taş çıkartıyor.

.

zorlu Balıkesir'in Burhaniye İlçesi'nde babalarına ait Zefira isimli gezi teknesinin kış bakımı için kolları sıvayan Didem Zorlu Yurttaş ile Yasemin Zorlu kardeşler, erkeklere taş çıkartıyor.

Balıkesir’in Burhaniye İlçesi’nde, babalarına ait 'Zefira'nın gezi teknesinin kış bakımı için kolları sıvayan Didem Zorlu Yurttaş ile Yasemin Zorlu kardeşler, erkeklere taş çıkartıyor. Gemici kız kardeşler, makineyle zımpara yapıyor, teknenin boyasını yeniliyor ve temizliğini yapıyor.

Burhaniye'de turizm işiyle geçimini sağlayan Hüseyin Zorlu’ya kızları büyük destek oluyor. İki kız kardeş, İskele Yat Limanında demirli bulunan 22 metre uzunluğunda 125 kişilik ahşap günübirlik tur teknesinin bakımı için kolları sıvadı. Teknenin hazırlanması için büyük gayret gösteren kız kardeşler, teknenin içinde yaptıkları çalışmaları bir hafta içinde tamamlayacaklarını ve alt bakımı için tekneyi karaya çekeceklerini söyledi. Kardeşlerden Muğla Üniversitesi Peyzaj Mühendisliği bölümü mezunu Didem Zorlu Yurttaş, işlerini severek yaptıklarını anlattı. Ailece 13 yıldır tekne turları yaptıklarını kaydeden Yurttaş, "Kız kardeşimle beraber, tekneyi yavaş yavaş sezona hazırlıyoruz. Bu iş sadece erkek işi değil. İşi kendimiz ele alalım dedik. Ailece yaptığımız bir iş bu. Teknenin boyasına ve zımparasına şu anda başladık ve bitirmek üzereyiz. Bir hafta sonra inşallah teknemiz sezona hazır olacak" dedi.

Ayvalık Anadolu Turizm Meslek Lisesi mezunu kardeş Yasemin Zorlu da ablasıyla beraber 13 yıldır bu işin içinde olduğunu söyledi. Zorlu, "Bu işler sadece erkek işideğil, biz de yapabiliyoruz. Ailemizi destek oluyoruz. Teknemizi çok seviyoruz ve işimizi de severek yapıyoruz. Sezonda bol bol müşteri bekliyoruz. Burhaniyemize özellikle Ören’e daha çok turist gelmesini istiyoruz" diye konuştu.

Baba Hüseyin Zorlu da 1995 yılından beri turizme hizmet verdiğini söyledi. Baba Zorlu, "Buraya gelen misafirlere daha çok hizmet verebilmek için canla başla, başta eşim olmak üzere çalışıyoruz. Biz bu işe gönül vermiş insanlarız. Burada turizmin bir lokomotifi olarak bu işte seve seve çalışıyoruz. Sezon öncesi her sene yapmış olduğumuz işlerden bir tanesi tekneyi sezona hazırlamak. Burada en büyük yardımcım, kızlarım, eşim ve damadım. İyi bir sezon geçirmek için çalışıyoruz" dedi.

Kaynak: denizhaber.com.trÇok Okunanlar

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .  

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenlide Ekip Seçimi Bir yelkenli tekne kiralayarak tatil yapmayı düşünüyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı küçük ayrıntılar vardır. Ekibinizi iyi seçmeniz küçük ayrıntı gibi görünse de yanlış ekip seçimi sonucunda hayatınızın en kötü tatilimi yapabilirsiniz. Doğru ekip seçimi ile de hayatınızın unutamadığınız tatillerinizden biri olabilir. .