Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Teknede yoğurtlu parfe, neden olmasın?

Yoğurt teknede biraz sıkıcı mı oluyor? İçine birkaç sağlıklı ekle, daha lezzetli bir hale getirebilirsiniz.


.

parfait 


 

Bugün birçok yoğurt sindirim sistemini düzenleyen ve zararlı bakterilerden korunmanıza yardımcı olan probiyotikler içermektedir. Yoğurt alırken etiketini okuyun böylece sağlıklı ürünlerden aldığınızdan emin olun.

Özellikle teknedeki genç konukların hoşuna gidecek parfeler, dondurmadan daha sağlıklı olmasının yanında yaparken eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Çeşitli meyveleri önceden yıkayın, kesip hazırlayın ve herkes kendi parfesini kendi yapsın!

İşte size yoğurt parfe için bazı fikirler…

  • Değişik aromalar kullanarak parfe içindeki katmanlarda farklı renkler elde edebilirsiniz.
  • İçine yulaf ekleyebilir, kuruyemişlerle tatlandırabilirsiniz.
  • İçine üzüm, çilek, ahududu, kivi, muz gibi dileğiniz meyve çeşitlerini ekleyebilirsiniz.
  • Bir kat yoğurt ekleyin ve üzerine yine dileğiniz meyve ve yulaf koymaya devam edin, istediğiniz miktardaki parfeyi elde edinceye kadar devam edebilirsiniz.

Birçok farklı seçenekle birbirinden farklı ve lezzetli parfeler yapmanız mümkün. Yoğurtlu parfeyi ister çabuk bir atıştırmalık, ister öğle yemeğinde eşliğinde ve hatta akşam yemeğinden sonra tatlı olarak ikram edebilirsiniz.

Afiyet olsun!


Çok Okunanlar

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .  

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenlide Ekip Seçimi Bir yelkenli tekne kiralayarak tatil yapmayı düşünüyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı küçük ayrıntılar vardır. Ekibinizi iyi seçmeniz küçük ayrıntı gibi görünse de yanlış ekip seçimi sonucunda hayatınızın en kötü tatilimi yapabilirsiniz. Doğru ekip seçimi ile de hayatınızın unutamadığınız tatillerinizden biri olabilir. .