Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Şule Kaya yazdı: Dördüncü Bolt 37 de satıldı

Türkiye’nin one design’a dönüşme hedefindeki yeni yarış teknesi Bolt 37’nin dördüncü gövdesi de sahibini buldu.

.

bolt Türkiye’nin one design’a dönüşme hedefindeki yeni yarış teknesi Bolt 37’nin dördüncü gövdesi de sahibini buldu. Jason Ker’in çizdiği ve KA Yachting tarafından CSC Composites’te, 2012 yılı sonunda üretime başlayan Bolt 37’nin ilk gövdesi çok yakında suya inecek. İlk üç teknedeki son durumu şöyle özetleyebiliriz:

Hasip Gençer ve Feyyaz Yüzatlı tarafından satın alınan ilk gövde tamamlanmak üzere. Teknenin temmuz ayı ortasında suya inmesi bekleniyor. Teknenin güverte donanımları tamamlandı, elektronikler için hazırlıklar yapıldı. Torpil ve salması döküldü.

İkinci tekne ise isminin açıklanmasını istemeyen, ünlü bir yarışçı işadamına satılmıştı. Bu tekne de kalıptan çıktı. İç konstrüksiyonları monte ediliyor.

TAYK tarafından satın alınan üçüncü teknenin de iç konstrüksiyonları, posta ve takviyeleri yapıldı.İkinci ve üçüncü tekne, ilkinin ardından sırayla suya inecek.

Bu arada ilk üç teknenin Hall Spars tarafından üretilen direkleri de Hollanda’dan Türkiye’ye doğru yola çıktı. Dördüncü teknenin sahibine gelince… O da isminin açıklanmasını istemeyen bir işadamı tarafında satın alındı. Bu tekneyle ilgili edinebildiğim tek bilgi, halen Orient Express VI ekibindeki deneyimli yarışçı Kaya Dinar tarafından kurulacak bir ekibin yarışacağı.


sulekaya Şule Kaya

www.basustu.com


Çok Okunanlar

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .  

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenlide Ekip Seçimi Bir yelkenli tekne kiralayarak tatil yapmayı düşünüyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı küçük ayrıntılar vardır. Ekibinizi iyi seçmeniz küçük ayrıntı gibi görünse de yanlış ekip seçimi sonucunda hayatınızın en kötü tatilimi yapabilirsiniz. Doğru ekip seçimi ile de hayatınızın unutamadığınız tatillerinizden biri olabilir. .

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...