Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Şule Kaya yazdı: Dördüncü Bolt 37 de satıldı

Türkiye’nin one design’a dönüşme hedefindeki yeni yarış teknesi Bolt 37’nin dördüncü gövdesi de sahibini buldu.

.

bolt Türkiye’nin one design’a dönüşme hedefindeki yeni yarış teknesi Bolt 37’nin dördüncü gövdesi de sahibini buldu. Jason Ker’in çizdiği ve KA Yachting tarafından CSC Composites’te, 2012 yılı sonunda üretime başlayan Bolt 37’nin ilk gövdesi çok yakında suya inecek. İlk üç teknedeki son durumu şöyle özetleyebiliriz:

Hasip Gençer ve Feyyaz Yüzatlı tarafından satın alınan ilk gövde tamamlanmak üzere. Teknenin temmuz ayı ortasında suya inmesi bekleniyor. Teknenin güverte donanımları tamamlandı, elektronikler için hazırlıklar yapıldı. Torpil ve salması döküldü.

İkinci tekne ise isminin açıklanmasını istemeyen, ünlü bir yarışçı işadamına satılmıştı. Bu tekne de kalıptan çıktı. İç konstrüksiyonları monte ediliyor.

TAYK tarafından satın alınan üçüncü teknenin de iç konstrüksiyonları, posta ve takviyeleri yapıldı.İkinci ve üçüncü tekne, ilkinin ardından sırayla suya inecek.

Bu arada ilk üç teknenin Hall Spars tarafından üretilen direkleri de Hollanda’dan Türkiye’ye doğru yola çıktı. Dördüncü teknenin sahibine gelince… O da isminin açıklanmasını istemeyen bir işadamı tarafında satın alındı. Bu tekneyle ilgili edinebildiğim tek bilgi, halen Orient Express VI ekibindeki deneyimli yarışçı Kaya Dinar tarafından kurulacak bir ekibin yarışacağı.


sulekaya Şule Kaya

www.basustu.com


Çok Okunanlar

B14

B14

B14           İsaf derecesi  Ekip sayısı Ekip ağırlığı Tasarımcı Tasarım yılı Malzeme Trapez sayısı Uzunluk Genişlik Ana yelken alanı Flok yelken alanı Balon yelken alanı Tekne ağırlığı Uluslararası 2 120 - 140 kg Julian Bethwaite 1986 Fiber (GRP) 0 4.25 m 3.80 m 12.00 m2 5.20...

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...

San Gimignano Gezi Rehberi

San Gimignano Gezi Rehberi

San Gimignano Gezi Rehberi  Adını oldukça sık duyduğumuz bu kasabayı internetten araştırdığımızda ilgimizi çeken bir fotoğraf ve bilgi bulamadık. Ne üzüm bağları olduğundan, ne şaraplarından ne kulelerinden ne de daracık harika sokakları olduğunun farkında değildik.  .