Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Orient Express Çanakkale'de

Sabah saatlerinde Deniz Kuvvetleri Kupası'nı orient Express lider götürüyor. Hemen yanında Yaşasın isimli trimaran yakın takipte ve çekişme halindeler. 

.

orientexpressyelkenliyat 

Yarışın lideeri konumundaki orient Express, Çanakkale Boğazı'ndan çıkarak, yaklaşık 14 knot hız ile rotasına devam ediyor. Korza, Black Betty Çanakkale merkezi önlerinde takipteler. Çanakkale Boğazı'nda ortlama hızları ise 8-9 knot civarında, o yüzden her geçen dakika Orient aradaki farkı açıyor. Esas grup ise daha Nara Burnu'na yaklaşamadılar. 

IRC 2 sınıfı en az kopmaların yaşandığı sınıf durumnda ve yarış onlar için halen çok çekişmeli geçiyor. İ-Marin, Chesse, Logo, Keyif 60, İzmir Yelken, Arçelik Alize IRC 2 sınıfında Gelibolu önlerindeler. 


Çok Okunanlar

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .  

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenlide Ekip Seçimi Bir yelkenli tekne kiralayarak tatil yapmayı düşünüyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı küçük ayrıntılar vardır. Ekibinizi iyi seçmeniz küçük ayrıntı gibi görünse de yanlış ekip seçimi sonucunda hayatınızın en kötü tatilimi yapabilirsiniz. Doğru ekip seçimi ile de hayatınızın unutamadığınız tatillerinizden biri olabilir. .

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...