Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Kopilya Kesmesin...

Vardevela tellerini gerdirmeye yarayan liftinglerin pinlerini tutan yuvarlak kopilyalar hemen hemen her teknede mevcuttur. Pulpit ve pushpitler de vardır. Fakat bunların size ve yelkenleriniz zarar vermesi olasıdır. 

.

kopilya 

Kopilyalar zamanla açabilirler ve daha çok takılma durumu yaratabilirler. Elinizi kesme ihtimallerinize karşın, özellikle kıyafetleriniz takılma ihtimalleri de çok yüksektir. Ayrıca baş tarafta bulunan, cenova yelkeni, balon vb. yelkenlere sürtebileceği için yelkenleri bile yırtabilirler.

O yüzden kopilyaları mümkünse dışarıya doğru montajlamalı ve üzerilerine elektrik bandıyla bant atılmaları, hem sizi hem yelkenlerinizi güvene alacaktır. Fakat güneşten yanan bu bantları ara ara değiştirmeniz gerekmektedir. 

Deniz Giray 


Çok Okunanlar

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .  

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenlide Ekip Seçimi Bir yelkenli tekne kiralayarak tatil yapmayı düşünüyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı küçük ayrıntılar vardır. Ekibinizi iyi seçmeniz küçük ayrıntı gibi görünse de yanlış ekip seçimi sonucunda hayatınızın en kötü tatilimi yapabilirsiniz. Doğru ekip seçimi ile de hayatınızın unutamadığınız tatillerinizden biri olabilir. .

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...