Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

AZUREE 33, Middle Sea Race Başarısı 

Dünyanın en prestijli yarışlarından biri kabul edilen Rolex Middle Sea Race sonuçlandı. Yarışa, dünya denizlerinde yelken yapan diğer Azuree kullanıcıları da katıldılar. Yarış sırasında rüzgarın hızı zaman zaman 50 knot'lara ulaştı ve ekipler fırtına durumuna geçti. Bu sebeple, katılımın yarısı kadar tekne yarışı terk ederek, finiş hattını göremediler. 

.

azuree33-middlesearace 

Yarışta mücadele eden 117 tekne arasında, Pierpaolo Ballerini dümenciliğinde Azuree 33 teknemiz, kendi sınıfında 1. genel klasmanda 4. finiş verdi. Jonty Layfield dümenciliğinde ise Azuree 46 teknemiz, kendi sınfında 6. genelde 14. oldular. Bu önemli yarışta kazanmış oldukları başarılar için kendilerini kutluyoruz.

Ayrıca yarışın ilk gecesi, balıkçı ağlarına takılan Azuree 33 teknemizin ekibi, geceleyin salma ve pervaneye dolanan ağları temizlemek için denize girmek zorunda kalmışlar ve 2 saat zaman kaybetmişlerdir. Daha sonrasında gelen fırtınada, 33 feet ile, yarışın en küçük teknelerinden biri olan Azuree ile önemli mücadele vermişlerdir.

Yarış sonuçlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirisiniz

http://www.rolexmiddlesearace.com/results/

iyi günler dileriz


Çok Okunanlar

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .  

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...

Kiralık Yelkenli Teknede İdareli Su Kullanımı

Kiralık Yelkenli Teknede İdareli Su Kullanımı

Yelkenlide Su Kullanımı Yelkenli teknelerdeki su tankları kapasitesi, günlük kullanıma alışkın olduğumuz gibi kullanım için yeterli değildirler. Her denize girdikten sonra duş alınması, musluğu çok açık bırakarak bulaşıkların yıkanması, suyunuzun belkide 2 gün içinde bitmesine yol açabilir. Sadece koylarda konaklamalı seyir planınız varsa suyu idareli kullanmalısınız. Su yapıcı gibi sistemler,...