Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

AZUREE 33, Middle Sea Race Başarısı 

Dünyanın en prestijli yarışlarından biri kabul edilen Rolex Middle Sea Race sonuçlandı. Yarışa, dünya denizlerinde yelken yapan diğer Azuree kullanıcıları da katıldılar. Yarış sırasında rüzgarın hızı zaman zaman 50 knot'lara ulaştı ve ekipler fırtına durumuna geçti. Bu sebeple, katılımın yarısı kadar tekne yarışı terk ederek, finiş hattını göremediler. 

.

azuree33-middlesearace 

Yarışta mücadele eden 117 tekne arasında, Pierpaolo Ballerini dümenciliğinde Azuree 33 teknemiz, kendi sınıfında 1. genel klasmanda 4. finiş verdi. Jonty Layfield dümenciliğinde ise Azuree 46 teknemiz, kendi sınfında 6. genelde 14. oldular. Bu önemli yarışta kazanmış oldukları başarılar için kendilerini kutluyoruz.

Ayrıca yarışın ilk gecesi, balıkçı ağlarına takılan Azuree 33 teknemizin ekibi, geceleyin salma ve pervaneye dolanan ağları temizlemek için denize girmek zorunda kalmışlar ve 2 saat zaman kaybetmişlerdir. Daha sonrasında gelen fırtınada, 33 feet ile, yarışın en küçük teknelerinden biri olan Azuree ile önemli mücadele vermişlerdir.

Yarış sonuçlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirisiniz

http://www.rolexmiddlesearace.com/results/

iyi günler dileriz