Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Boat Show Pendik Başlıyor  

Türkiye’nin deniz üzerinde düzenlenen tek marin fuarı Uluslararası Istanbul Boat Show, 35’nci yaşını kutlamaya hazırlanıyor. Sektörün ilk ve en deneyimli Boat Show’u, 6-11 Ekim 2015 tarihleri arasında Pendik Marintürk İstanbul City Port'ta deniz tutkunları ile buluşmak için gün sayıyor. 

.

.

boatshowpendik 


Türkiye’nin ilk ve en eski denizcilik fuarı Uluslararası Istanbul Boat Show, bu yıl 35 yaşına giriyor. Üç tarafı denizlerle çevrili ve 8.333 km kıyı şeridine sahip ülkemizde, deniz üzerinde düzenlenen tek marin fuarı olma ayrıcalığına sahip Uluslararası Istanbul Boat Show, 6-11 Ekim 2015 tarihleri arasında Pendik Marintürk İstanbul City Port'ta, 35’nci kez deniz tutkunlarını ağırlamaya hazırlanıyor. Deniz üzerinde düzenlendiği için karada yapılan fuarların aksine 40 metreden uzun tekneler de dahil olmak üzere farklı boylarda megayat, süperyat, motoryat, yelkenli, katamaran ve sürat tekneleri ile çeşitli tekne donanımları, malzemeleri ve aksesuarları, 6 gün süresince 35. Uluslararası Istanbul Boat Show’da sergilenecek.         


Dünyanın uluslararası kimlikteki ilk 45, Avrupa’nın ilk 5 denizcilik fuarları arasında yer alan Uluslararası Istanbul Boat Show’un bu yıl 35’nci yaşına girecek olmasından büyük heyecan duyduklarını belirten, UBM EMEA (Istanbul) Türkiye Operasyonlarından Sorumlu Başkanı Haluk BALCI, “Sektörün en eskisi ve tecrübelisiyiz. 1981 yılından beri düzenlenmekte olan Uluslararası Istanbul Boat Show’da 35 yılda yaklaşık 7.000 firma, 21.000 civarı yerli ve yabancı marka ve 1 milyonu aşkın ziyaretçi yer aldı ve yaklaşık 2 milyar dolar da iş hacmi yaratıldı. Bu süreçte Boat Show, katılımcıları ve ziyaretçileri ile gelişerek onların ihtiyaçlarına göre kendini geliştirdi. 2009 yılından bu yana Uluslararası Istanbul Boat Show’u deniz üzerinde düzenleyerek katılımcılarımıza ve ziyaretçilerimize en geniş yelpazede hizmet ediyor ve fırsatlar sunuyoruz” dedi.


35. Uluslararası İstanbul Boat Show, bilet satışlarından elde ettiği gelirin bir bölümünü, daha önceki yıllarda olduğu gibi, ülkemizde denizlerin korunması için mücadele eden en önemli sivil toplum örgütü TURMEPA/Deniztemiz Derneği’ne bağışlayacak. Böylelikle Boat Show takipçileri, bilet satın alarak aynı zamanda milyonlarca önce yıl yaşamın başladığı ve halen sahip olduğu biyolojik çeşitlilikle insan da dahil milyonlarca canlının hayatta kalmasını sağlayan denizlerin korunmasına destek olacak.


Çok Okunanlar

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .  

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenlide Ekip Seçimi Bir yelkenli tekne kiralayarak tatil yapmayı düşünüyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı küçük ayrıntılar vardır. Ekibinizi iyi seçmeniz küçük ayrıntı gibi görünse de yanlış ekip seçimi sonucunda hayatınızın en kötü tatilimi yapabilirsiniz. Doğru ekip seçimi ile de hayatınızın unutamadığınız tatillerinizden biri olabilir. .