Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Rolex Middle Sea Race Başladı

Bu yıl 36.sı düzenlenen Rolex saat markasının sponsorluğundaki Middle Sea Race, Malta Yat Kulübü ve Offshore Yat Kulübü tarafından birlikte organize ediliyor. Bugün yarış başladı ve 111 ekip start aldılar. 

.

rolexmiddlesearace2015 


Geçen yıl yarışa 93 yelkenli yat katılımı olmuş ve yarış sırasında parkura fırtına girmesinden dolayı sadece 28 ekip bitirebilmişti. Kendi sınıfında birinci genel klasmanda ikinciliği Azuree 33 ve iki kişilik ekip kazanmıştı. İlk yarış 1968 yılında yapılmıştır. Middle Sea Race yarışının düşüncesi, Malta Yat Kulübü’ne üye iki çok yakın arkadaşın sportif çekişmesi sonucu doğmuştur. 1950’lili yılların başlarında çoğunluğu İngiliz bakımcı askerlerden oluşan ve bir çoğu askeri bağlantılı olan tekneler ile yelken yarışları yapıyorlardır. Bu teknelerin bir çoğu İkinci Dünya Savaşı sırasında Almanlardan ele geçirilen teknelerdi.


rolexmiddlesearace2015-2

 

İlk yarış 1968 yılında yapılmıştır. Middle Sea Race yarışının düşüncesi, Malta Yat Kulübü’ne üye iki çok yakın arkadaşın sportif çekişmesi sonucu doğmuştur. 1950’lili yılların başlarında çoğunluğu İngiliz bakımcı askerlerden oluşan ve bir çoğu askeri bağlantılı olan tekneler ile yelken yarışları yapıyorlardır. Bu teknelerin bir çoğu İkinci Dünya Savaşı sırasında Almanlardan ele geçirilen teknelerdi.


rolexmiddlesearace2015-3


1960’lı yıllarda bu iki arkadaş, RORC’un bile en uzun yarışından daha uzun bir yarış parkuru hazırladılar. Halen aynı rota uygulanmaktadır. Yarışçılar sicilya ve çevresinde diğer küçük adaları dönerek, start aldıkları Malta’ya geri dönerler.


rolexmiddlesearace2015-4


Bu yıl yarışa Arkas sponsorluğunda Flying Box ekibi de katılıyor. Kendilerne bu çok önemli ve büyük yarışta başarılar diliyoruz. Bu yılki yarış boyunca hava raporları sakin bir rüzgar veriyorlar. Yarışçılar şu an ortlama 4 knot hız ile yarışa devam ediyorlar. Rolex Middle Sea Race Yarışını, http://www.rolexmiddlesearace.com/tracker/#pt , adresinden takip edebilirsiniz.


 arkasflyingbox

 

iyi seyirler dilerim; 


denizgiray


Deniz Giray

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.


 

Çok Okunanlar

B14

B14

B14           İsaf derecesi  Ekip sayısı Ekip ağırlığı Tasarımcı Tasarım yılı Malzeme Trapez sayısı Uzunluk Genişlik Ana yelken alanı Flok yelken alanı Balon yelken alanı Tekne ağırlığı Uluslararası 2 120 - 140 kg Julian Bethwaite 1986 Fiber (GRP) 0 4.25 m 3.80 m 12.00 m2 5.20...

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...

San Gimignano Gezi Rehberi

San Gimignano Gezi Rehberi

San Gimignano Gezi Rehberi  Adını oldukça sık duyduğumuz bu kasabayı internetten araştırdığımızda ilgimizi çeken bir fotoğraf ve bilgi bulamadık. Ne üzüm bağları olduğundan, ne şaraplarından ne kulelerinden ne de daracık harika sokakları olduğunun farkında değildik.  .