Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Foça İl Birinciliği Tamamlandı

Foça, İl Birinciliği ve Teşvik Kupası Yelken Yarışları’na ev sahipliği yaptı. 10-11 Ekim tarihlerinde düzenlenen Teşvik Kupası ve 17-18 Ekim tarihlerinde düzenlenen İl Birinciliği yelken yarışmaları, Foça’da gerçekleştirildi.

.

focayelken2015-2 


İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce Türkiye Yelken Federasyonu(TYF) gözetiminde düzenlenen yarışlar; Foça Yelken İhtisas Kulübü(FYİK) ev sahipliğinde ve Foça Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleştirildi. 


Özellikle genç yelkencilerin tecrübe edinmeleri için büyük fayda sağlayan yelken yarışları, Foça limanı’nda seyri güzel görüntüler oluşturdu. İl Birinciliği yelken yarışmalarında, ARM Urla Yelken, Solo Yelken, Çeşme Yelken, İzmir Türk Koleji Yelken Kulübü ve Foça Yelken İhtisas Kulübü’ne mensup 60 sporcu; Teşvik Kupası yelken yarışmalarında ise, ARM Urla Yelken, İzmir Türk Koleji Yelken Kulübü ve Foça Yelken İhtisas Kulübü’ne mensup 49 sporcu mücadele etti. Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, müsabakalarda yarışan ve dereceye giren sporcuları kutladı, organizasyonlarda emeği geçenlere teşekkür etti. Başkan Demirağ, “Foçamız, güzel doğası ve rüzgarı ile Yelken camiasının gözdesi olmaya devam ediyor.


focayelken2015Foça Yelken İhtisas Kulübümüz, Foça Belediyesi’nin destekleriyle ülke sporuna hizmet ediyor. Bu vesileyle bizleri çok mutlu eden bir gelişmeye değinmek istiyorum. 2016 Olimpiyat Oyunları için yelken branşında ilk kotamızı 470 sınıfında yarışan Deniz Çınar - Ateş Çınar ekibi ile elde ettik.


Foça Yelken İhtisas Kulübü’nde yetişen olimpik milli sporcularımız Deniz ve Ateş Çınar kardeşler, geçmiş yıllarda da bir çok başarıya imza attılar. Balkan ve Türkiye şampiyonlukları bulunan sporcularımız, 3’üncü kez olimpiyat oyunlarında yarışacaklar. Foçamıza bir kez daha büyük gurur yaşatan Deniz ve Ateş Çınar kardeşleri yürekten tebrik ediyor, Rio 2016 Olimpiyat Oyunları’nda başarılar diliyorum” dedi.


focayelken2015-3


İl Birinciliği Yelken Yarışları Sonuçları (17-18 Ekim 2015, Foça-İzmir)


Optimist-Genel: 1. Erdem Karagöz(Solo Yelken), 2. Utku Alkan(ARM Urla Yelken), 3. Uygar Kızılkaya (Foça Yelken)


Optimist-Kız: 1. Elçin Subaşı (ARM Urla Yelken) Optimist Junior-Genel: 1. Demir Dirik(Çeşme Yelken), 2. Mustafacan Öztuncel(ARM Urla Yelken), 3. M. Metehan Mete(ARM Urla Yelken)


Optimist Junior-Kız: 1. Okyanus Arıkan(ARM Urla Yelken) Laser 4.7-Genel: 1. Rasim Yaşar(ARM Urla Yelken), 2. Yılkan Timurşah(ARM Urla Yelken), 3. Kemal Metin(Foça Yelken)


Laser 4.7 Junior: 1. Yılkan Timurşah(ARM Urla Yelken), 2. Kemal Metin(Foça Yelken), 3. Ege Can Barçın (Foça Yelken)


Laser Radial: 1. Berkay Abay(Solo Yelken), 2. Ecem Elmas(Foça Yelken), 3. Murat Önder Ergun(ARM Urla Yelken)


Teşvik Kupası Yelken Yarışları Sonuçları (10-11 Ekim 2015, Foça-İzmir)


Optimist-Genel: 1. Uygar Kızılkaya(Foça Yelken), 2. Güneş Damla Biçer(Foça Yelken), 3. Ege Çikoğlu(ARM Urla Yelken)


Optimist-Kız: 1. Güneş Damla Biçer(Foça Yelken) Optimist Junior-Genel: 1. Okyanus Arıkan(ARM Urla Yelken), 2. M. Metehan Mete(ARM Urla Yelken), 3. Sarp Köle(İzmir Türk Koleji)


Optimist Junior-Kız: 1. Okyanus Arıkan(ARM Urla Yelken)


Laser 4.7-Genel: 1. Yılkan Timurşah(ARM Urla Yelken), 2. Aleyna Turgut (ARM Urla Yelken), 3. Nadir Tan Tünay(ARM Urla Yelken)


Laser 4.7 Junior: 1. Yılkan Timurşah(ARM Urla Yelken), 2. Nadir Tan Tünay(ARM Urla Yelken), 3. Kemal Metin(ARM Urla Yelken)


Laser Radial: 1. Ecem Elmas(Foça Yelken), 2. Murat Önder Ergun(ARM Urla Yelken)

Çok Okunanlar

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .  

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenlide Ekip Seçimi Bir yelkenli tekne kiralayarak tatil yapmayı düşünüyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı küçük ayrıntılar vardır. Ekibinizi iyi seçmeniz küçük ayrıntı gibi görünse de yanlış ekip seçimi sonucunda hayatınızın en kötü tatilimi yapabilirsiniz. Doğru ekip seçimi ile de hayatınızın unutamadığınız tatillerinizden biri olabilir. .

Kiralık Yelkenli Teknede İdareli Su Kullanımı

Kiralık Yelkenli Teknede İdareli Su Kullanımı

Yelkenlide Su Kullanımı Yelkenli teknelerdeki su tankları kapasitesi, günlük kullanıma alışkın olduğumuz gibi kullanım için yeterli değildirler. Her denize girdikten sonra duş alınması, musluğu çok açık bırakarak bulaşıkların yıkanması, suyunuzun belkide 2 gün içinde bitmesine yol açabilir. Sadece koylarda konaklamalı seyir planınız varsa suyu idareli kullanmalısınız. Su yapıcı gibi sistemler,...