Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

ARKAS, zirveden inmiyor!

RKAS Spor Kulübü'nün denizlerdeki başarılı temsilcisi Arkas Sailing Team, 17 Ekim'de Malta Kraliyet Kulübü'nün ev sahipliğinde başlayan Akdeniz'in en zorlu off-shore yelken yarışı olan Rolex Middle Sea Race'da zirveyi bırakmıyor. Tamamı Türk yelkencilerden oluşan ve yarışta 4. gününü tamamlayan Arkas, IRC 3 kategorisinde liderliğini sürdürüyor. 

.

arkassailing-1 


22 ülkeden 115 tekne ve 1000'nin üzerinde sporcunun katıldığı 606 millik Middle Sea Race 17 Ekim'de Malta'dan start aldı. İlk gün Sicilya'ya doğru yola çıkan takım, 18 Ekim Pazar akşam saatlerinde Messina Boğazı'ını geçti ve daha sonra kuvvetli rüzgarla Stromboli adasını döndü. 19 Ekim Pazartesi günü Favignana'yı dönen ekip güne 0 rüzgar ve 30 derece hava sıcaklığı ile başlarken, ilerleyen saatlerinde 36 knot'a varan rüzgar ve şiddetli dolu altında yoluna devam etti. IRC3 sınıfında liderliğini koruyan Arkas Sailing Team'ın 22 Ekim Perşembe sabah saatlerinde finişe ulaşması bekleniyor. Malta'dan start alan takımlar Messina Boğazı,'ndan sonra sırasıyla Stromboli, Favignana, Pantalleria ve Lampedusa rotasını geçerek yine Malta da yarışı tamamlayacaklar.


Az önce, Lampedusa Adasını dönen Arkas Yelken Takımı, yarışı bitirmesi için önlerinde yaklaşık 90 mil mesafeleri bulunuyor. Takipçileri 10 knot hız ile seyrederken, anlık olarak Arkas Yelken Takımı'nın hızı 11,5 knot civarında. 


arkassailing-3


Rolex Middle Sea Race'a 2011 yapımı, 12,15 metre boyundaki KER 40 teknesiyle katılan Arkas Sailing Team, bu önemli yarışta Antrenör Martin Watts ile Serhat Altay, Tolga Yağlı, Onur Tok, Tuğrul Elbirler Yiğit Çula, Serkan Yapan, Sergen Birincioğlu, Altuğ Şenermen ve Tuğrul Elbirler'den oluşan kadrosuyla Türkiye'yi temsil ediyor. 


arkassailing-2

Çok Okunanlar

B14

B14

B14           İsaf derecesi  Ekip sayısı Ekip ağırlığı Tasarımcı Tasarım yılı Malzeme Trapez sayısı Uzunluk Genişlik Ana yelken alanı Flok yelken alanı Balon yelken alanı Tekne ağırlığı Uluslararası 2 120 - 140 kg Julian Bethwaite 1986 Fiber (GRP) 0 4.25 m 3.80 m 12.00 m2 5.20...

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...

San Gimignano Gezi Rehberi

San Gimignano Gezi Rehberi

San Gimignano Gezi Rehberi  Adını oldukça sık duyduğumuz bu kasabayı internetten araştırdığımızda ilgimizi çeken bir fotoğraf ve bilgi bulamadık. Ne üzüm bağları olduğundan, ne şaraplarından ne kulelerinden ne de daracık harika sokakları olduğunun farkında değildik.  .