Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Bodrum Cup Yarışı Başladı

Akdeniz’in en büyük deniz festivali olan Uluslararası The Bodrum Cup Yelken Yarışı, bu yıl 19 Ekim tarihinde Palmarina Bodrum ana sponsorluğunda başladı. Yarışa yaklaşık 80 tekne kayıt yaptırdı. 

.

bodrumcup2015 


The Bodrum Cup, dünyadaki benzeri organizasyonlardan farklı olarak, denizcilerin konuklarıyla da beraber yarıştıkları kendine özgü yarışlardan biridir.


Kabin kiralayarak da yarışa katılmanın mümkün olduğu The Bodrum Cup, mavi yolculuklarla ünlenmiş guletlerin yanı sıra diğer yelkenli kategorilerinin de katılımına olanak sağlıyor. 


bodrumcup2015-1


Era Bodrum Yelken Kulübü’nün 1989 yılında başlattığı The Bodrum Cup Yelken Yarışları, çeyrek asırlık bir gelenek halinde, her yıl Ekim ayının 3. haftasında yerli ve yabancı deniz tutkunlarının yoğun katılımlarıyla devam ediyor.


Her yıl deniz tutkunlarının merakla beklediği, yelken dünyasının önemli yarışlarından biri olarak kabul edilen, Uluslararası The Bodrum Cup Yelken Yarışları, geçmiş yıllarda olduğu gibi kortej yürüyüşü ve kampana töreniyle 19 Ekim’de başlayıp, Gümüşlük, Leros, Yalıkavak Palmarina ve Bodrum olmak üzere 5 etaptan oluşacak.


bodrumcup2015-4


Bir hafta boyunca, iki ülkede, deniz ve karada yarış atmosferinin yanı sıra bir “festival” şeklinde gerçekleşen The Bodrum Cup, 20 Ekim Salı günü Gümüşlük etabı sonunda Gökhan Türkmen akustik konseri ile keyifli bir akşam hazırlanıyor. Finalde ise, 24 Ekim Cumartesi günü Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde Ayhan Sicimoğlu ve Latin All Stars konseri ve ödül töreni ile son bulacak.


bodrumcup2015-3


Yelken yarışlarıyla beraber The Bodrum Cup klasiklerinden “Instabodrumcup” fotoğraf yarışması, “Mavi Yolculuk Mutfağı” yemek yarışması ve kostüm yarışması aktivitelerine bu yıl yenileri eklenerek devam edilecek. Ayrıca tüm katılımcı ve ziyaretçilere Bodrum Cup yarışları boyunca Dünyanın lider uydu operatörlerinden Eutelsat’ın genişbant teknolojisi Tooway destekleriyle uydudan kesintisiz internet sunulacak. The Bodrum Cup Haftası, 19-24 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan etkinliği www.bodrumcup.com ve facebook.com/bodrumcup sayfasından takip edebilirsiniz. 


Çok Okunanlar

B14

B14

B14           İsaf derecesi  Ekip sayısı Ekip ağırlığı Tasarımcı Tasarım yılı Malzeme Trapez sayısı Uzunluk Genişlik Ana yelken alanı Flok yelken alanı Balon yelken alanı Tekne ağırlığı Uluslararası 2 120 - 140 kg Julian Bethwaite 1986 Fiber (GRP) 0 4.25 m 3.80 m 12.00 m2 5.20...

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .  

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...