Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Marmaris'te Son Üç Gün! 

Marmaris Uluslararasi Yat Kulübü tarafından düzenlenen Marmaris Uluslararası Yarış Haftası`nın 26.sı, 24-30 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek. Şimdiden kayıt yaptıran yat sayısı 128'i buldu. 

.

marmarisyarishaftasi2015 


25 yıldır aralıksız düzenlenen, ülkemizin ve Doğu Akdeniz’in en yüksek katılımlı yelkenli yat yarişi, bugüne kadar yaklaşik 30 değişik ülkeden binlerce yelkenciyi konuk etti. Bu yıl da, bölgemizde yaşanan olaylara rağmen Yarış Haftası’na 17 ülkeden 1300 civarında yelkencinin 135 tekneyle katılması bekleniyor. Bu da yelkencilerin ve denizcilerin her zaman bariştan ve dostluktan yana olduklarının en güzel kanıtıdır.


marmarisyarishaftasi2015-3


Yarış sonrası etkinlikler, yarışın ve haftanın en önemli destekçilerinden olan Netsel Marina içinde kurulan 1200m2`lik dev çadırda gerçekleşecek.Tüm gün yarışacak olan yelkenciler, burada ağırlanıp, canlı müzik ve değişik gösterilerle günün yorgunluğunu atacaklar. Bu yıl yarış haftasının içinde Marmaris Belediyesi ile iş birliği yapılarak Marmaris`in kardeş şehri FÜRTH`ten gelecek konuklarla birlikte "Oktoberfest" düzenlenecek. Almanya`dan gelen konuklar geleneksel kıyafetleriyle konuklara yöresel yemeklerinden örnekler ikram edecekler. Fürth bölgesinden gelecek olan muzisyenler de geceye yerel müzikleriyle ayrı bir renk katacaklar.


marmarisyarishaftasi2015-2


Marmaris Uluslararası Yat Kulübü Yönetim Kurulu olarak, turizm sezonu sona ererken hem sosyal hem de ekonomik olarak Marmaris`e çok önemli katkıları olan etkinliğin daha da gelişmesi için herkesin desteğinin gerektiğini belirtiriz.


marmarisyarishaftasi2015-1


Bu yil bir akşamımızın sponsoru olan Setur Marinas`a da ayrıca teşekkür ederiz.


ERGO Sigorta, Netsel Marina ve Marmaris Belediyesi başta olmak üzere, etkinliğimizin başarılı olması için bize katkı veren tüm destekçilerimize çok teşekkür ederiz.


MIYC Yönetim Kurulu