Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Marmaris'te Son Üç Gün! 

Marmaris Uluslararasi Yat Kulübü tarafından düzenlenen Marmaris Uluslararası Yarış Haftası`nın 26.sı, 24-30 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek. Şimdiden kayıt yaptıran yat sayısı 128'i buldu. 

.

marmarisyarishaftasi2015 


25 yıldır aralıksız düzenlenen, ülkemizin ve Doğu Akdeniz’in en yüksek katılımlı yelkenli yat yarişi, bugüne kadar yaklaşik 30 değişik ülkeden binlerce yelkenciyi konuk etti. Bu yıl da, bölgemizde yaşanan olaylara rağmen Yarış Haftası’na 17 ülkeden 1300 civarında yelkencinin 135 tekneyle katılması bekleniyor. Bu da yelkencilerin ve denizcilerin her zaman bariştan ve dostluktan yana olduklarının en güzel kanıtıdır.


marmarisyarishaftasi2015-3


Yarış sonrası etkinlikler, yarışın ve haftanın en önemli destekçilerinden olan Netsel Marina içinde kurulan 1200m2`lik dev çadırda gerçekleşecek.Tüm gün yarışacak olan yelkenciler, burada ağırlanıp, canlı müzik ve değişik gösterilerle günün yorgunluğunu atacaklar. Bu yıl yarış haftasının içinde Marmaris Belediyesi ile iş birliği yapılarak Marmaris`in kardeş şehri FÜRTH`ten gelecek konuklarla birlikte "Oktoberfest" düzenlenecek. Almanya`dan gelen konuklar geleneksel kıyafetleriyle konuklara yöresel yemeklerinden örnekler ikram edecekler. Fürth bölgesinden gelecek olan muzisyenler de geceye yerel müzikleriyle ayrı bir renk katacaklar.


marmarisyarishaftasi2015-2


Marmaris Uluslararası Yat Kulübü Yönetim Kurulu olarak, turizm sezonu sona ererken hem sosyal hem de ekonomik olarak Marmaris`e çok önemli katkıları olan etkinliğin daha da gelişmesi için herkesin desteğinin gerektiğini belirtiriz.


marmarisyarishaftasi2015-1


Bu yil bir akşamımızın sponsoru olan Setur Marinas`a da ayrıca teşekkür ederiz.


ERGO Sigorta, Netsel Marina ve Marmaris Belediyesi başta olmak üzere, etkinliğimizin başarılı olması için bize katkı veren tüm destekçilerimize çok teşekkür ederiz.


MIYC Yönetim Kurulu 

Çok Okunanlar

B14

B14

B14           İsaf derecesi  Ekip sayısı Ekip ağırlığı Tasarımcı Tasarım yılı Malzeme Trapez sayısı Uzunluk Genişlik Ana yelken alanı Flok yelken alanı Balon yelken alanı Tekne ağırlığı Uluslararası 2 120 - 140 kg Julian Bethwaite 1986 Fiber (GRP) 0 4.25 m 3.80 m 12.00 m2 5.20...

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...

Ayvalık - Çeşme Arası Seyir

Ayvalık - Çeşme Arası Seyir

Ayvalık – Çeşme Arası Seyir Ayvalık – Çeşme arasında güneye doğru seyir genellikle sakin geçecektir. Kuzeyli rüzgarlar hakimse, Midili Adası’na yakın seyirden sonra, Karaburun’a kerteriz alabilirsiniz. Ayvalık-Çeşme arası AZUREE 33 ile sert hava seyri Bu rotada, 1 Eylül’den sonra yani av mevsiminde, geceleri balıkçıların gözleri kör eden ışıklı teknelerine dikkat...