Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Vatandaş Tatile Gitmiyor! 

Hükümetin 5 günlük tatil paketi açıklaması, 1 Kasım’da yapılacak seçimlere katılımın düşmesini gündeme getirdi. Ancak seçmen tatili değil sandığı seçti. 

.

1kasim2015secimler 


Tatil firmaları doluluk oranlarının seçim günü yüzde 10’a düştüğünü, bunların da yarıdan fazlasının yabancı olduğunu belirtti. İzmir ve Antalya’daki turizmciler, seçmenlerin tatil değil, seçim öncelikli hareket ettiğini söyledi. Çeşme’deki otellerde doluluk oranı da yüzde 50’lerden, seçim günü çoğunluğu yabancı konuk rezervasyonu olmak üzere yüzde 10’lara düştü.


Bu durumu göz önünde bulunduran seyahat firmaları da cumartesi dönüşlü, kültür turlarına ağırlık verdi.


DOLULUK YÜZDE 10’LARA İNDİ


Çeşme Turistik Otelciler Birliği Başkanı Veysi Öncel, kendi bölgelerinde seçim günü rezervasyonların durduğunu söyledi. Öncel, “Bizim sahip olduğumuz otelde, hava ve mevsim şartlarından dolayı doluluk oranı, yüzde 50 civarında. Ancak bu oran, seçim günü yüzde 10’a iniyor. Bu oranın büyük bir bölümünü ise yabancı konuklar oluşturuyor” diyor.


CUMARTESİ GÜNÜ DÖNÜŞLÜ TURLAR HAZIRLANDI


TÜRSAB Ege Bölge Başkanı Rıza Gencay, turlara ilginin az olduğunu, üyelerinin seçimi göz önünde bulundurup, seçime yetişecek şekilde cumartesi günü bitecek kültür turları düzenlediklerini belirtti.


CHP: SEÇMENLERİMİZE GÜVENİYORUZ


Gezi Araştırma Şirketi’ne göre, sandığa gitmeyenlerin yarıdan fazlasını (yüzde 52) CHP seçmeni oluşturuyor. Ancak CHP kurmayları, seçmenlerinin bilinçli olduğunu ve böylesi tarihi bir seçimde tatili değil sandığı tercih edeceğini düşünüyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, “Hükümet, sandığa gidilmemesi için ne yaparsa yapsın, vatandaş sandığa gidecek” diyor. 


Önceki seçimlerde katılım oranları ;


2015 Genel Seçimleri: Yüzde 83

2014 Yerel Seçimleri: Yüzde 89

2011 Genel Seçimleri: Yüzde 87

2010 Referandum: Yüzde 77.4

2009 Yerel Seçimleri: Yüzde 85

2007 Genel Seçimleri: Yüzde 84

2004 Yerel Seçimleri: Yüzde 76

2002 Genel Seçimleri: Yüzde 79

Çok Okunanlar

B14

B14

B14           İsaf derecesi  Ekip sayısı Ekip ağırlığı Tasarımcı Tasarım yılı Malzeme Trapez sayısı Uzunluk Genişlik Ana yelken alanı Flok yelken alanı Balon yelken alanı Tekne ağırlığı Uluslararası 2 120 - 140 kg Julian Bethwaite 1986 Fiber (GRP) 0 4.25 m 3.80 m 12.00 m2 5.20...

San Gimignano Gezi Rehberi

San Gimignano Gezi Rehberi

San Gimignano Gezi Rehberi  Adını oldukça sık duyduğumuz bu kasabayı internetten araştırdığımızda ilgimizi çeken bir fotoğraf ve bilgi bulamadık. Ne üzüm bağları olduğundan, ne şaraplarından ne kulelerinden ne de daracık harika sokakları olduğunun farkında değildik.  .  

Ayvalık - Çeşme Arası Seyir

Ayvalık - Çeşme Arası Seyir

Ayvalık – Çeşme Arası Seyir Ayvalık – Çeşme arasında güneye doğru seyir genellikle sakin geçecektir. Kuzeyli rüzgarlar hakimse, Midili Adası’na yakın seyirden sonra, Karaburun’a kerteriz alabilirsiniz. Ayvalık-Çeşme arası AZUREE 33 ile sert hava seyri Bu rotada, 1 Eylül’den sonra yani av mevsiminde, geceleri balıkçıların gözleri kör eden ışıklı teknelerine dikkat...