Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Vatandaş Tatile Gitmiyor! 

Hükümetin 5 günlük tatil paketi açıklaması, 1 Kasım’da yapılacak seçimlere katılımın düşmesini gündeme getirdi. Ancak seçmen tatili değil sandığı seçti. 

.

1kasim2015secimler 


Tatil firmaları doluluk oranlarının seçim günü yüzde 10’a düştüğünü, bunların da yarıdan fazlasının yabancı olduğunu belirtti. İzmir ve Antalya’daki turizmciler, seçmenlerin tatil değil, seçim öncelikli hareket ettiğini söyledi. Çeşme’deki otellerde doluluk oranı da yüzde 50’lerden, seçim günü çoğunluğu yabancı konuk rezervasyonu olmak üzere yüzde 10’lara düştü.


Bu durumu göz önünde bulunduran seyahat firmaları da cumartesi dönüşlü, kültür turlarına ağırlık verdi.


DOLULUK YÜZDE 10’LARA İNDİ


Çeşme Turistik Otelciler Birliği Başkanı Veysi Öncel, kendi bölgelerinde seçim günü rezervasyonların durduğunu söyledi. Öncel, “Bizim sahip olduğumuz otelde, hava ve mevsim şartlarından dolayı doluluk oranı, yüzde 50 civarında. Ancak bu oran, seçim günü yüzde 10’a iniyor. Bu oranın büyük bir bölümünü ise yabancı konuklar oluşturuyor” diyor.


CUMARTESİ GÜNÜ DÖNÜŞLÜ TURLAR HAZIRLANDI


TÜRSAB Ege Bölge Başkanı Rıza Gencay, turlara ilginin az olduğunu, üyelerinin seçimi göz önünde bulundurup, seçime yetişecek şekilde cumartesi günü bitecek kültür turları düzenlediklerini belirtti.


CHP: SEÇMENLERİMİZE GÜVENİYORUZ


Gezi Araştırma Şirketi’ne göre, sandığa gitmeyenlerin yarıdan fazlasını (yüzde 52) CHP seçmeni oluşturuyor. Ancak CHP kurmayları, seçmenlerinin bilinçli olduğunu ve böylesi tarihi bir seçimde tatili değil sandığı tercih edeceğini düşünüyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, “Hükümet, sandığa gidilmemesi için ne yaparsa yapsın, vatandaş sandığa gidecek” diyor. 


Önceki seçimlerde katılım oranları ;


2015 Genel Seçimleri: Yüzde 83

2014 Yerel Seçimleri: Yüzde 89

2011 Genel Seçimleri: Yüzde 87

2010 Referandum: Yüzde 77.4

2009 Yerel Seçimleri: Yüzde 85

2007 Genel Seçimleri: Yüzde 84

2004 Yerel Seçimleri: Yüzde 76

2002 Genel Seçimleri: Yüzde 79

Çok Okunanlar

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .  

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenlide Ekip Seçimi Bir yelkenli tekne kiralayarak tatil yapmayı düşünüyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı küçük ayrıntılar vardır. Ekibinizi iyi seçmeniz küçük ayrıntı gibi görünse de yanlış ekip seçimi sonucunda hayatınızın en kötü tatilimi yapabilirsiniz. Doğru ekip seçimi ile de hayatınızın unutamadığınız tatillerinizden biri olabilir. .