Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Marmaris'te Rüzgarsız Yarış  

MARMARİS Uluslararası Yarış Haftası'nda düzenlenen yelkenli yat yarışlarının ilk günü; rüzgar olmayınca iptal edildi. Marmaris Uluslararası Yat Kulübü tarafından ERGO Sigorta sponsorluğunda bu yıl 26'ıncısı düzenlenen Marmaris Uluslararası Yarış Haftası'nda, rüzgar sürprizi yaşandı.  

.

marmarisyarishaftasi2015-22 Doğu Akdeniz'in en yüksek katılımlı yelkenli yat yarışlarından biri olan etkinliğe Almanya, Rusya, Hollanda, İngiltere, Fransa, Yunanistan, İsviçre, Bulgaristan, Ukrayna, Norveç, Litvanya, Romanya, Estonya, Belarus ve Türkiye'den yaklaşık 129 yelkenli ile 1300 yelkenci katıldı. Saat 11.00'de koy içine çıkan tekneler, rüzgarın olmaması nedeniyle start alamadı. Saat 15.00'e kadar koy içinde dolanan yelkenciler; yarışı beklerken, denizin ve güneşin tadını çıkarttı. Rüzgarın kendini göstermemesi üzerine bekleyiş sona erdi, yarış iptal edildi.


 

marmarisyarishaftasi2015-11


'YARIN HAVANIN DAHA İYİ OLACAĞINI UMUYORUZ'


Marmaris Uluslararası Yat Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Azazi, etkinliğe her yıl katılımın arttığını söyledi. Azazi şöyle dedi: "Beş gün sürecek olan yarışlarda gündüz yarışan yelkenciler, akşamları da kurulan etkinlik çadırında eğlenme fırsatı bulacaklar. Bugün ilk gün yarışlarında rüzgarın azizliğine uğradık. Yarış komitesi bugünkü yarışı rüzgar olmadığı için iptal etti. Ancak yarın havanın daha iyi olacağını umuyoruz. Tüm yelkencilere yarışta başarılar diliyorum."


OKTOBERFEST DÜZENLENECEK


Etkinlik kapsamında Marmaris Belediyesi işbirliğinde kardeş kent Almanya Fürth'ten gelecek konuklarla birlikte Oktoberfest (Ekim Festivali) düzenlenecek. Almanya'dan gelen konuklar, geleneksel kıyafetleriyle konuklara yöresel yemeklerinden örnekler ikram edecek. Fürth bölgesinden gelecek olan müzisyenler de geceye ayrı bir renk katacak.


Çok Okunanlar

B14

B14

B14           İsaf derecesi  Ekip sayısı Ekip ağırlığı Tasarımcı Tasarım yılı Malzeme Trapez sayısı Uzunluk Genişlik Ana yelken alanı Flok yelken alanı Balon yelken alanı Tekne ağırlığı Uluslararası 2 120 - 140 kg Julian Bethwaite 1986 Fiber (GRP) 0 4.25 m 3.80 m 12.00 m2 5.20...

San Gimignano Gezi Rehberi

San Gimignano Gezi Rehberi

San Gimignano Gezi Rehberi  Adını oldukça sık duyduğumuz bu kasabayı internetten araştırdığımızda ilgimizi çeken bir fotoğraf ve bilgi bulamadık. Ne üzüm bağları olduğundan, ne şaraplarından ne kulelerinden ne de daracık harika sokakları olduğunun farkında değildik.  .  

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .