Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Kuzey Ege Kupası Tamamlandı

Bu yıl ilk kez düzenlenen, Türkiye ve Yunanistan’dan toplam 19 yatın katıldığı ‘Kuzey Ege Kupası / North Aegean Cup’ yarışları Çeşme’de sona erdi. 

.

kuzeyegekupasi2015-1 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kuzey Ege’de dostluk adına denize açılan yelkenseverler, normalde sezonu kapattıklarını ve bu mevsimde denize açılmayı düşünmediklerini ama böyle bir etkinlik düzenleyerek kendilerine yeniden yarışma heyecanı ve keyfi yaşattıkları için, mükemmel organizasyon için emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

 

Bu yıl ilk kez düzenlenen, Türkiye ve Yunanistan’dan toplam 19 yatın katıldığı ‘Kuzey Ege Kupası / North Aegean Cup’ yarışları Çeşme’de sona erdi. Çeşme Rotary Kulübü’nün sponsorluğunda, IMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesi, FS, Marka Anahtarı, Setur Marinas Midilli, Midilli Yat Kulübü, Sakız Yat Kulübü, Sakız Limanı, Ayvalık Belediyesi ve Çeşme Belediyesi’nin de destek verdiği etkinlikte keyifli yarışlar yapıldı, yarışma sonrasındaki ödül töreninde ise yelkenseverler gönüllerince eğlendiler.

kuzeyegekupasi2015-2

 

YUNANİSTAN’IN İZMİR BAŞKONSOLOSU ÇAKİRİS ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI

 

Yaklaşık 75 deniz mili olarak Ayvalık - Midilli - Sakız - Çeşme etapları şeklinde tasarlanan ama zorlu hava koşulları nedeniyle Midilli - Sakız etabının bir gün gecikmeli yapıldığı, Sakız - Çeşme etabının ise rüzgarsızlık nedeniyle yarışma dışı serbest seyir olarak gerçekleştirildiği etkinlik sonunda Çeşme Marina’da ödül töreni düzenlendi. Kokteyl prolonge (yemekli kokteyl) eşliğinde yapılan törenin sunumunu oyuncu Arzu Yanardağ ile Best FM’den Yasemin Şefik yaptı. 

 

ÇOK İDDİALI BİR ROTAYDI AMA İYİ Kİ YAPMIŞIZ

 

Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Çeşme Marina Genel Müdürü Can Akaltan Türkçe ve İngilizce olarak yaptığı konuşmasında, Yunanlı dostlarımızla bir yarış yapmayı amaç edindiklerini belirterek, “Daha önce Sakız adasıyla ve Midilli adasıyla ayrı yarışlar yapmıştık. Bu yıl daha iyi, daha güzel bir organizasyon yapma gereği duyduk. Bu çok iddialı bir rotaydı ama şimdi gönül rahatlığıyla ‘İyi ki yapmışız’ diyebiliyorum. Hava koşulları yarış için gerçekten çok kötüydü. O yüzden yatçılarımız hem Ayvalık’tan çıkarken, hem de buraya gelirlerken büyük gayret gösterdiler. Geldiğiniz için, katılımınız için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

kuzeyegekupasi2015-3

 

AYVALIK - MİDİLLİ ETABI:

 

IRC I sınıfı:

Birinci: Ladies First

İkinci: Armador

Üçüncü: Archer

 

IRC II sınıfı:

Birinci: Good day Sunshine

İkinci: Quattro

Üçüncü: Blue Miles

 

IRC III sınıfı:

Birinci: Scorpio

İkinci: Lady Sun

Üçüncü: Kairos

 

Destek sınıfı I:

Birinci: Candid

İkinci: Blue Sky

 

Destek sınıfı II:

Birinci: Second Wind

İkinci: Enkon

Üçüncü: Esmeralda

 

MİDİLLİ - SAKIZ ETABI:

 

IRC I sınıfı:

Birinci: Ladies First

İkinci: Archer

Üçüncü: Armador

 

IRC II sınıfı:

Birinci: Good day Sunshine

İkinci: Quattro

 

IRC III sınıfı:

Birinci: Lady Sun

İkinci: Scorpio

 

Destek sınıfı I:

Birinci: Blue Sky OVERALL (GENEL KLASMAN) ÖDÜLLERİ:

 

IRC I: Ladies First

 

IRC II: Good day Sunshine

 

IRC III: Lady Sun

 

Destek Sınıfı I: Blue Sky

 

Destek Sınıfı II: Second Wind