Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Dragonlar Bodrum'da Yarıştı

BAYK, Milta Bodrum Marina ve Türkiye Yelken Federasyonu işbirliği ile düzenlenen Dragon Milta Bodrum Marina Cup 29 – 31 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirildi. 

.

dragonkupasibodrum2015-1 


9 Tekneden oluşan filo Perşembe günü havanın da yardımıyla 3 yarış gerçekleştirdi. Cuma günü 11:00’de start alınması planlanırken rüzgar hızının 2 knot üzerine çıkmaması nedeniyle yarış 15:00 itibariyle Yarış Kurulu tarafından abandone edildi. Cumartesi günü gerçekleştirilen 1 yarış ile Dragon severler bir mücadelenin daha sonuna geldiler. BAYK Dragon Açık Türkiye Şampiyonası 20 - 21 – 22 Kasım tarihlerinde yapılacak. 


dragonkupasibodrum2015-2


Çok Okunanlar

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .  

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...

Kiralık Yelkenli Teknede İdareli Su Kullanımı

Kiralık Yelkenli Teknede İdareli Su Kullanımı

Yelkenlide Su Kullanımı Yelkenli teknelerdeki su tankları kapasitesi, günlük kullanıma alışkın olduğumuz gibi kullanım için yeterli değildirler. Her denize girdikten sonra duş alınması, musluğu çok açık bırakarak bulaşıkların yıkanması, suyunuzun belkide 2 gün içinde bitmesine yol açabilir. Sadece koylarda konaklamalı seyir planınız varsa suyu idareli kullanmalısınız. Su yapıcı gibi sistemler,...