Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

1Metre Ekibi ve Malta da Zafer

30 Ekim – 1 Kasım tarihleri arasında Malta’da düzenlenen AA-Parts IOM Malta Open Challenge yarışından 2 derece birden geldi. 7 ülkeden 29 sporcunun katıldığı mücadelede Kaya Dinar ikinci ve Burak Şahbaz üçüncü oldu. 

.

onemeterclass-2 


Sıralamada ilk 10 sırada, 5 adet Türk sporcumuzun bulunması, diğer ekiplerce oldukça taktir kazandı. 


onemeterclass-1


Türk Ekibinin 8 sporcu ile katıldığı yarışmada 12 yarış sonucunda elde edilen dereceler şu şekilde olmuştur; 


2. Kaya Dinar

3. Burak Şahbaz


11. Alican Başeğmez

12. Alican Yentür

13. Mehmet Yücel

15. Levend Gürkan

26. Ali Oğuzbayır

29. Mustafa Şişmanyazıcı


Tüm ekibimizi gönülden tebrik ediyoruz. 


onemeterclass-3


IOM yani 1 metre Sınıfı nedir? 


Dünyaca 1 metre sınıfı olarak bilinen ve radyo kontrollü yelkenlilerin oluşturduğu bir sınıftır. Yarışları 30 ülkede yaygın olarak yapılmaktadır. İlk olarak 1988 yılında böyle bir yarış yelkenlisi doğmuştur. Uluslararası Yelken Federasyonu yani İSAF'ın tanıdğı bir yelken sınıfırıdır.


One design bir sınıf olduğu için tamamen standart ölçü ve sınıfın gerektirdiği kurallara uygun olarak yarışlara katılım sağlanabilir. 


Teknelerin ortalama ağırlıkları 4 kg ve salma ağırlıkları yaklaşık 2,5 kg'dır. 


onemeterclass-4


Kaynak : TYF

Çok Okunanlar

B14

B14

B14           İsaf derecesi  Ekip sayısı Ekip ağırlığı Tasarımcı Tasarım yılı Malzeme Trapez sayısı Uzunluk Genişlik Ana yelken alanı Flok yelken alanı Balon yelken alanı Tekne ağırlığı Uluslararası 2 120 - 140 kg Julian Bethwaite 1986 Fiber (GRP) 0 4.25 m 3.80 m 12.00 m2 5.20...

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...

San Gimignano Gezi Rehberi

San Gimignano Gezi Rehberi

San Gimignano Gezi Rehberi  Adını oldukça sık duyduğumuz bu kasabayı internetten araştırdığımızda ilgimizi çeken bir fotoğraf ve bilgi bulamadık. Ne üzüm bağları olduğundan, ne şaraplarından ne kulelerinden ne de daracık harika sokakları olduğunun farkında değildik.  .