Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Nergis Koyu, gizli cennet! 

Çeşme Merkezi'ne denizden sadece 21 deniz mili uzaklıkta olan ve denizin rengi ile ve doğasıyla uzakdoğu andıran Nergis Koyu'nu tanıtıyoruz. 

.

nergiskoyucesme1 Çeşme'den 21 mil uzaklıkta ve demirlemek için oldukça uygun olan bu güzel koy, çoğu kişi tarafından bilinmemektedir. Doğasının ve denizinin rengi ile büyülenmemek elde değil. 


nergiskoyucesme2


Nergis Koyu, Çeşme- Sığacık arasında bulunan Sarpdere Koyu'nun güney doğusunda bulunur. 


nergiskoyucesme3


Nergis Koyu'nun derinliği 5-6 metre derinliktedir fakat kıyıları oldukça sığdır, çok kıyıya yaklaşılmamalıdır. Zemini kumluktur ve derinliği az olduğu için demirlemek için idealdir. 


nergiskoyucesme4


nergiskoyucesme5Çok Okunanlar

B14

B14

B14           İsaf derecesi  Ekip sayısı Ekip ağırlığı Tasarımcı Tasarım yılı Malzeme Trapez sayısı Uzunluk Genişlik Ana yelken alanı Flok yelken alanı Balon yelken alanı Tekne ağırlığı Uluslararası 2 120 - 140 kg Julian Bethwaite 1986 Fiber (GRP) 0 4.25 m 3.80 m 12.00 m2 5.20...

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .  

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...