Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

yelkenrio2016kotasi-1

Yelkende 2. Olimpiyat Kotası

Yelkende, Laser Radial Bayanlar Dünya Şampiyonası’nda yarışan milli sporcumuz Nazlı Çağla Dönertaş 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkını kazandı 470 sınıfında Deniz Çınar – Ateş Çınar ikilisinden sonra yelken sınıfında ikinci kotayı Nazlı Çağla Dönertaş’la aldık. 

.

 

 

 

 

 

 

 

17 Kasım – 26 Kasım tarihleri arasında Umman’da gerçekleşen Laser Radial Bayanlar Dünya Şampiyonası’nda 38 sporcuyla mücadele eden milli sporcumuz ülkemizin adını kota için mücadele eden ilk dört ülke arasına taşıdı ve olimpiyat vizesini alarak Rio’ya katılma hakkı elde etti. 

 

Nazlı Çağla Dönertaş Olimpiyat Oyunları’nda ikinci kez ülkemizi temsil edecek. Milli sporcumuz 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda da ülkemizi temsil etmişti. Umarız Londra’da edindiği tecrübeyi, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda madalya ile taçlandırır.

 

yelkenrio2016kotasi-2

 

Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı M. Serhat Belli ve Başkan Vekili Sayın Naci Kuriş de sporcumuza destek vermek için Umman’daydı. Belli: “Göreve geldiğimiz günden beri, tüm olimpiyat sporcularımızı titizlikle takip ediyoruz. Çalıştığımız yerli yabancı profesyonel antrenörlerimizle beraber onlara özel programlar hazırlıyoruz. Bütçe sınırlamasına gitmeden yaptığımız programların en doğru şekilde uygulanmasını da sağlıyoruz. Federasyon olarak sporcularımızın her zaman destekçisi olduk. Olmaya da devam edeceğiz. Hep söylediğimiz gibi, güven olmadan başarı gelmiyor. Sporcularımıza güvenerek, onlara inanarak ilerledikçe, Nazlı gibi diğer sporcularımızdan da sevindirici haberler gelmeye devam edecektir. Kendisini gösterdiği gayret için yürekten tebrik ediyorum. Tüm sporcularımızın olduğu gibi Nazlı’nın da olimpiyat yolculuğunda her zaman yanındaydık ve yanında olmaya devam edeceğiz. Nazlı’nın başarısı tüm camiamızın başarısıdır. İnanıyoruz ki diğer sınıflarda da, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkı elde edeceğiz.” dedi.

 

Kaynak : TYF 

Çok Okunanlar

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .  

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...

Kiralık Yelkenli Teknede İdareli Su Kullanımı

Kiralık Yelkenli Teknede İdareli Su Kullanımı

Yelkenlide Su Kullanımı Yelkenli teknelerdeki su tankları kapasitesi, günlük kullanıma alışkın olduğumuz gibi kullanım için yeterli değildirler. Her denize girdikten sonra duş alınması, musluğu çok açık bırakarak bulaşıkların yıkanması, suyunuzun belkide 2 gün içinde bitmesine yol açabilir. Sadece koylarda konaklamalı seyir planınız varsa suyu idareli kullanmalısınız. Su yapıcı gibi sistemler,...