Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Hamam Koyu / GÖCEK

Göcek'in eşsiz koylarından Hamam Koyu'na yolunuz düşerse bie gece konaklamanızı tavsiye ederiz. Manastır veya Klopatra Koyu olarak da bilinen bu koyda eski Bizans zamanından kalma batık bir hamam bulunmaktadır. 

.

hamam koyu1 

Hamam Koyu ile Kapı Koyu yanyanadır. O yüzden koyun tamamını Hamam Koyu'nun sanılmasına sebebiyet verir. Koy genel olarak demirlemek için derin bir koydur. Fakat hamam yıkıntılarının hemen yanındaki hafif sığ bölgede 3-4 yelkenli teknenin bağlanacağı kadar yer bulunur. Genelde bu yerler dolu olurlar. hamam manastr koyu2

 

Hamam Koyu ve hamamın önü yakın tarihte sit alanı ilan edilmiş ve demirlemeye yasaklanmıştır. Yemek ihtiyacı, karşıda iskelesi olan Kapı Koyu'ndaki restauranttan gidelir. 

 

 

hamam koyu

 

Hamam Koyu, günlük tur teknelerinin ve guletlerin sıklıkla uğradığı bir koydur. Özellikle sezonda oldukça kalabalık olur. O yüzden sezon sırasında kafa dinlemek için Göcek'e geldiyseniz, Hamam Koyu'nda konaklama yapmanızı tavsiye etmiyoruz. Ama yıkıntıları görmenizi öneririz. 


hamam manastr koyu

 


Çok Okunanlar

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .  

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenlide Ekip Seçimi Bir yelkenli tekne kiralayarak tatil yapmayı düşünüyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı küçük ayrıntılar vardır. Ekibinizi iyi seçmeniz küçük ayrıntı gibi görünse de yanlış ekip seçimi sonucunda hayatınızın en kötü tatilimi yapabilirsiniz. Doğru ekip seçimi ile de hayatınızın unutamadığınız tatillerinizden biri olabilir. .