Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Görülesi Yerler : K.Sarsala Koyu

Küçük Sarsala Koyu, Göcek civarındaki en güzel koylardan biridir. Büyük Sarsala Koyu'nun güneyinde kalır ve yeşillikler içerisinde, adete özel bir koy gibidir. 

.

sarsala
 Küçük Sarsala Koyu huzur bulmak isteyenler için eşsiz bir koydur. Karadan ulaşımı yoktur, çam ağaçlarının yeşillikleri içerisinde ve masmavi deniziyle dinlemek için harika bir yerdir. 

Küçük Sarsala'da yemeklerinin lezzetiyle bilinen bir köy işletmesi vardır. Sahipleri de oldukça yardımsever ve ilgili kişilerdir. Sarımsaklı köy ekmeği, menemeni ve balıklarının lezzetiyle, koyun güzelliği birleşince keyif almamanız neredeyse imkansız olmaktadır.

Sabahları güneş saat sabah 8:00'den sonra koya ulaşmaktadır. Akşamüstleri ise Göcek Koyu'nun doyumsuz manzarası ile güneşi batırırsınız. 

İşletmenin yaptığı derme çatma ahşap iskelelere, misafir yatlar için tonoz döşenmiştir ve yaklaşık 40 tekne bağlama kapasitesi vardır. 

Elektrik ve su imkanı kısıtlıdır . Su, Sarsala Koyu'ndan tekne ile taşımayla gelmektedir. Elektrik ise güneş panellerinden sağlanmaktadır. 

sarsalakoyu1

sarsalakoyu2

sarsalakoyu3

sarsalakoyu4

Çok Okunanlar

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .  

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenlide Ekip Seçimi Bir yelkenli tekne kiralayarak tatil yapmayı düşünüyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı küçük ayrıntılar vardır. Ekibinizi iyi seçmeniz küçük ayrıntı gibi görünse de yanlış ekip seçimi sonucunda hayatınızın en kötü tatilimi yapabilirsiniz. Doğru ekip seçimi ile de hayatınızın unutamadığınız tatillerinizden biri olabilir. .