Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Görülesi Yerler : K.Sarsala Koyu

Küçük Sarsala Koyu, Göcek civarındaki en güzel koylardan biridir. Büyük Sarsala Koyu'nun güneyinde kalır ve yeşillikler içerisinde, adete özel bir koy gibidir. 

.

sarsala
 Küçük Sarsala Koyu huzur bulmak isteyenler için eşsiz bir koydur. Karadan ulaşımı yoktur, çam ağaçlarının yeşillikleri içerisinde ve masmavi deniziyle dinlemek için harika bir yerdir. 

Küçük Sarsala'da yemeklerinin lezzetiyle bilinen bir köy işletmesi vardır. Sahipleri de oldukça yardımsever ve ilgili kişilerdir. Sarımsaklı köy ekmeği, menemeni ve balıklarının lezzetiyle, koyun güzelliği birleşince keyif almamanız neredeyse imkansız olmaktadır.

Sabahları güneş saat sabah 8:00'den sonra koya ulaşmaktadır. Akşamüstleri ise Göcek Koyu'nun doyumsuz manzarası ile güneşi batırırsınız. 

İşletmenin yaptığı derme çatma ahşap iskelelere, misafir yatlar için tonoz döşenmiştir ve yaklaşık 40 tekne bağlama kapasitesi vardır. 

Elektrik ve su imkanı kısıtlıdır . Su, Sarsala Koyu'ndan tekne ile taşımayla gelmektedir. Elektrik ise güneş panellerinden sağlanmaktadır. 

sarsalakoyu1

sarsalakoyu2

sarsalakoyu3

sarsalakoyu4

 
 

Çok Okunanlar

B14

B14

B14           İsaf derecesi  Ekip sayısı Ekip ağırlığı Tasarımcı Tasarım yılı Malzeme Trapez sayısı Uzunluk Genişlik Ana yelken alanı Flok yelken alanı Balon yelken alanı Tekne ağırlığı Uluslararası 2 120 - 140 kg Julian Bethwaite 1986 Fiber (GRP) 0 4.25 m 3.80 m 12.00 m2 5.20...

Byte

Byte

Byte           İsaf derecesi  Ekip sayısı Ekip ağırlığı Tasarımcı Tasarım yılı Malzeme Trapezci sayısı Uzunluk Genişlik Ana yelken alanı Flok yelken alanı Balon yelken alanı Tekne ağırlığı Uluslararası 1 - Ian Bruce - Fiber (GRP) 0 3.70 m 1.30 m 5.40 m2 - - 45 kg...

Europe

Europe

Europe           İsaf derecesi  Ekip sayısı Ekip ağırlığı Tasarımcı Tasarım yılı Malzeme Trapez sayısı Uzunluk Genişlik Ana yelken alanı Flok yelken alanı Balon yelken alanı Tekne ağırlığı Uluslararası 1 50 - 75 kg Alois Roland 1960 Fiber (GRP) 1 3.35 m 1.34 m 7 m2 -...