Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Görülesi Yerler : K.Sarsala Koyu

Küçük Sarsala Koyu, Göcek civarındaki en güzel koylardan biridir. Büyük Sarsala Koyu'nun güneyinde kalır ve yeşillikler içerisinde, adete özel bir koy gibidir. 

.

sarsala
 Küçük Sarsala Koyu huzur bulmak isteyenler için eşsiz bir koydur. Karadan ulaşımı yoktur, çam ağaçlarının yeşillikleri içerisinde ve masmavi deniziyle dinlemek için harika bir yerdir. 

Küçük Sarsala'da yemeklerinin lezzetiyle bilinen bir köy işletmesi vardır. Sahipleri de oldukça yardımsever ve ilgili kişilerdir. Sarımsaklı köy ekmeği, menemeni ve balıklarının lezzetiyle, koyun güzelliği birleşince keyif almamanız neredeyse imkansız olmaktadır.

Sabahları güneş saat sabah 8:00'den sonra koya ulaşmaktadır. Akşamüstleri ise Göcek Koyu'nun doyumsuz manzarası ile güneşi batırırsınız. 

İşletmenin yaptığı derme çatma ahşap iskelelere, misafir yatlar için tonoz döşenmiştir ve yaklaşık 40 tekne bağlama kapasitesi vardır. 

Elektrik ve su imkanı kısıtlıdır . Su, Sarsala Koyu'ndan tekne ile taşımayla gelmektedir. Elektrik ise güneş panellerinden sağlanmaktadır. 

sarsalakoyu1

sarsalakoyu2

sarsalakoyu3

sarsalakoyu4

Çok Okunanlar

B14

B14

B14           İsaf derecesi  Ekip sayısı Ekip ağırlığı Tasarımcı Tasarım yılı Malzeme Trapez sayısı Uzunluk Genişlik Ana yelken alanı Flok yelken alanı Balon yelken alanı Tekne ağırlığı Uluslararası 2 120 - 140 kg Julian Bethwaite 1986 Fiber (GRP) 0 4.25 m 3.80 m 12.00 m2 5.20...

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...

Ayvalık - Çeşme Arası Seyir

Ayvalık - Çeşme Arası Seyir

Ayvalık – Çeşme Arası Seyir Ayvalık – Çeşme arasında güneye doğru seyir genellikle sakin geçecektir. Kuzeyli rüzgarlar hakimse, Midili Adası’na yakın seyirden sonra, Karaburun’a kerteriz alabilirsiniz. Ayvalık-Çeşme arası AZUREE 33 ile sert hava seyri Bu rotada, 1 Eylül’den sonra yani av mevsiminde, geceleri balıkçıların gözleri kör eden ışıklı teknelerine dikkat...